Як почистити монітор від пилу і розлучень

Доброго дня.

Як би чисто не було у вас в квартирі (приміщенні), де стоїть комп'ютер або ноутбук, з часом, поверхня екрану припадає пилом і розлученнями (наприклад, сліди від жирних пальців). Така "бруд" не тільки псує зовнішній вигляд монітора (особливо, коли він вимкнений), але і заважає перегляду картинки на ньому, коли він включений.

Природно, що питання про те, як почистити екран від цієї "бруду" досить популярний і я навіть скажу більше - нерідко, навіть серед досвідчених користувачів виникають суперечки по тому, чим можна протирати (а чим краще не варто). Отже, спробую бути об'єктивним ...

Якими засобами не варто чистити монітор

1. Часто можна зустріти рекомендації з чищення монітора за допомогою спирту. Можливо, ця ідея і була не поганий, але вона застаріла (на мій погляд).

Справа в тому, що сучасні екрани покривають антивідблисків (і іншими) покриттями, які "боятися" спирту. При використанні при чистки спирту покриття починає покриватися мікро-тріщинами, і з часом, ви можете втратити первозданний вигляд екрану (часто, поверхня починає віддавати якійсь "білизною").

2. Так само нерідко можна зустріти рекомендації з чищення екрану: содою, порошком, ацетоном і т.д. Все це вкрай не рекомендую використовувати! Порошок або сода, наприклад, може залишити подряпини (і мікро-подряпини) на поверхні, причому, відразу ви їх можете і не помітити. Але ось коли їх стане багато (дуже багато) - ви відразу звернете увагу на якість поверхні екрану.

Взагалі, не варто використовувати ніякі засоби, крім тих, які рекомендовані саме для чищення монітора. Винятком, хіба, є дитяче мило, яким можна злегка змочити воду, що використовується для протирання (але про це нижче в статті).

3. З приводу серветок: найкраще використовувати серветку від очок (наприклад), або купити спеціальну для чищення екранів. Якщо цього немає - можна взяти кілька шматочків фланелевою тканини (одну використовувати для вологого протирання, іншу - для сухої).

Все інше: рушники (крім окремих тканин), рукава куртки (светри), носові хустки і т.д. - використовувати не варто. Великий ризик того, що вони після себе залишать подряпини на екрані, а так само ворсинки (які, іноді, гірше пилу!).

Губки використовувати так само не рекомендую: в їх пористу поверхню можуть потрапляти різні тверді піщинки, і коли ви будете протирати такий губкою поверхню - вони залишать сліди на ній!

Як чистити: пару інструкцій

Варіант №1: кращий варіант для чищення

Я думаю, що у багатьох у кого є ноутбук (комп'ютер) в будинку, є так само телевізор, другий ПК і інші пристрої з екраном. А значить, що в цьому випадку має сенс купити який-небудь спеціальний набір для чищення екранів. Як правило, включає він у себе кілька серветок і гель (спрей). Користуватися мега зручно, пил і розлучення прибираються без сліду. Єдиний мінус - за такий набір доведеться заплатити, і багато хто нехтує їм (я, в принципі, теж. Нижче наведу безкоштовний спосіб, яким користуюся сам).

Один з таких наборів для чищення з серветкою з мікрофібри.

На упаковці, до речі, завжди наводиться інструкція по тому, як правильно чистити монітор і в якій послідовності. Тому в рамках цього варіанту, більше, коментувати нічого не буду (тим більше, радити засіб, яке краще / гірше :)).

Варіант 2: безкоштовний спосіб чистки монітора

Поверхня екрану: пил, розлучення, ворсинки

Цей варіант підійде в більшості випадків абсолютно всім (хіба тільки в випадках зовсім вже забруднених поверхонь краще все ж використовувати спец. Засоби)! А у випадках з пилом і розлученнями від пальців - спосіб справляється відмінно.

КРОК 1

Спочатку потрібно приготувати кілька речей:

  1. пару ганчірок або серветок (ті, які можна використовувати, поради давав вище);
  2. ємність з водою (воду краще дистильовану, якщо немає - можна використовувати і звичайну, злегка змочену дитячим милом).

КРОК 2

Вимкніть комп'ютер і обесточьте його повністю. Якщо мова йде про ЕЛТ-моніторах (такі монітори були популярні років 15 назад, хоча і зараз використовуються у вузькому колі завдань) - почекайте не менше години після вимкнення.

Так само рекомендую зняти з пальців кільця - інакше одне неакуратний рух може зіпсувати поверхню екрану.

КРОК 3

Злегка змоченою ганчіркою (так, щоб вона була просто вологою, тобто з неї нічого не повинно капати або текти, навіть при натиску) протріть поверхню монітора. Протирати потрібно без натиску на ганчірочку (серветку), краще протерти поверхню кілька разів, ніж сильно натискаючи один раз.

До речі, зверніть увагу на кути: там любить накопичуватися пил і вона звідти так відразу не схожі ...

КРОК 4

Після цього візьміть суху серветку (ганчірку) і протріть поверхню насухо. До речі, на вимкненому моніторі добре видно сліди розлучень, пилу та ін. Якщо є місця, де залишилися розлучення - протріть поверхню ще раз вологою ганчіркою, а потім сухою.

КРОК 5

Коли поверхня екрана буде повністю сухий, можна знову включити монітор і насолоджуватися яскравою і соковитою картинкою!

Що робити (і що немає), щоб монітор прослужив довго

1. Ну, по-перше, монітор потрібно правильно і регулярно чистити. Про це розказано вище.

2. Дуже часта проблема: багато хто кладе папери за монітор (або на нього), ніж закривали вентиляційні отвори. В результаті чого, відбувається перегрів (особливо в літню спекотну погоду). Тут порада проста: не потрібно закривати вентиляційні отвори ...

3. Квіти над монітором: самі по собі вони не шкодять йому, але їх потрібно поливати (хоча б час від часу :)). А вода, часто, починає капати (текти) вниз, прямо на монітор. Це прямо хвора тема в різних офісах ...

Логічний рада: якщо вже так вийшло і розмістили квітка над монітором - то просто відсуває монітор перед поливанням, щоб якщо почне капати вода, вона не потрапила на нього.

4. Не потрібно ставити монітор біля батарей або опалювальних приладів. Так само, якщо ваше вікно виходить на сонячну південну сторону - то монітор може перегріватися, якщо йому доводиться працювати під прямими сонячними променями більшу частину дня.

Проблема так само вирішується просто: або поставити монітор в інше місце, або просто повісити фіранку.

5. Ну і останнє: намагайтеся не тикати пальцем (та й усім іншим) в монітор, особливо натискати на поверхню.

Таким чином, дотримуючись ряд нехитрих правил, ваш монітор буде служити вам вірою і правдою не один рік! А на цьому у мене все, всім яскравою і гарної картинки. Успіхів!

Дивіться відео: Как чистить экран ноутбука ,монитор. . (Грудень 2019).