Як підключити ноутбук до телевізора?

Порівняно, не так давно, ноутбук могли собі дозволити лише забезпечені люди, або ті, кому за службовим професії доводиться мати справу з ними кожен день. Але час йде і сьогодні ноутбуки, планшети тощо. - це вже не розкіш, а необхідна комп'ютерна техніка для дому.

Підключення ноутбука до телевізора дає відчутні переваги:

- можливість перегляду фільмів на великому екрані в хорошій якості;

- дивитися і готувати презентації, особливо корисно якщо ви вчитеся;

- ваша улюблена гра заграє новими фарбами.

В общем-то, ціла гора плюсів і гріх не користуватися всіма можливостями сучасної техніки, тим більше коли вони серйозно б полегшили життя і скрасили дозвілля.

У цій статті ми розглянемо, як підключити ноутбук до телевізора, які роз'єми є для цього, які з них передають тільки відео, а які звук ...

зміст

 • Етапи підключення ноутбука до телевізора:
  • HDMI
  • VGA
  • DVI
  • S-Video
  • RCA або "тюльпан"
  • роз'єм SCART
 • Налаштування ноутбука і телевізора при підключенні
  • Налаштування телевізора
  • Налаштування ноутбука

Етапи підключення ноутбука до телевізора:

1) Визначаємося з типами роз'ємів. На вашому ноутбуці повинен бути хоча б один з перерахованих роз'ємів: VGA (часто-зустрічається) або DVI, S-video, HDMI (новий стандарт).

2) Далі переходимо до телевізора, до якого будемо підключати наш ноутбук. На панелі з роз'ємами на телевізорі повинен бути хоча б один вихід з перерахованих вище (див. П.1), або вихід "SCART".

3) Останній крок: якщо відповідного кабелю у вас не знайдеться, треба придбати його. До речі, можливо доведеться купувати і перехідник.

Про все це більш детально.

HDMI

Цей роз'єм є найсучаснішим на сьогоднішній день. У всій новій техніці саме він і вбудовується. Якщо ваш ноутбук і телевізор зовсім недавно були придбані то 99%, що саме такий роз'єм і буде у вас.

Основною перевагою HDMI роз'єму є його можливість одночасної передачі і відео- і аудіо-сигналу! Причому, вам не потрібні ніякі інші кабелі і звук і відео будуть передаватися в високій якості. Дозвіл відео може бути виставлено до 1920 × 1080 при розгортці 60Гц, звуковий сигнал: 24біт / 192 кГц.

Чи варто говорити, що такий роз'єм дозволить вам дивитися відео навіть в новомодному форматі 3D!

VGA

Досить популярний роз'єм для підключення ноутбука до телевізора, який здатний забезпечити досить непогану картинку, аж до 1600 × 1200 пікселів.

Головним мінусом такого підключення: звук не буде передаватися. І якщо ви плануєте дивитися фільм, то до ноутбука потрібно буде додатково підключити колонки, або придбати ще один аудіо кабель для передачі аудіо сигналу до телевізора.

DVI

Взагалі дуже популярний роз'єм, правда, в ноутбуках його зустрінеш не завжди. Більше поширений в звичайних комп'ютерах і телевізорах.

Є три різних варіації DVI: DVI-D, DVI-I, і Dual Link DVI-I.

DVI-D - дозволяє передавати лише один відео сигнал з дозволом картинки до 1920 × 1080. До речі, сигнал передається цифровий.

DVI-I - передає як цифровий, так і аналогові відеосигнали. Дозвіл картинки як в попередньому варіанті.

Dual Link DVI-I - дозволяє домогтися дозволу картинки до 2560 × 1600! Рекомендується для власників телевізорів і дисплеїв з великою роздільною здатністю екрану.

До речі, є спеціальні перехідники, які дозволяють з VGA сигналу від ноутбука отримати на виході DVI, і легко підключити до сучасного телевізора.

S-Video

Досить непогано передає відео картинку. Тільки такий роз'єм практично не зустрінеш на ноутбуках: він іде в минуле. Швидше за все, він може стане в нагоді вам, якщо ви захочете підключити до телевізора свій домашній ПК, на них він ще досить часте явище.

RCA або "тюльпан"

Дуже поширений роз'єм на моделях всіх телевізорів. Можна зустріти як на старих моделях, так і в нових. Багато приставки до телевізора підключалися та й підключаються саме по такому кабелю.

На ноутбуках ж дуже рідкісне явище: лише на старих моделях.

роз'єм SCART

Зустрічається на багатьох сучасних моделях телевізорів. На ноутбуці такого виходу немає і якщо ви плануєте підключати до телевізора ноутбук за допомогою цього роз'єму - вам знадобитися перехідник. Найчастіше у продажу можна зустріти перехідники виду: VGA -> SCART. І все ж, для сучасного телевізора, краще скористатися роз'ємом HDMI, а цей залишити як запасний варіант ...

Налаштування ноутбука і телевізора при підключенні

Після того, як апаратні приготування закінчилися: куплений потрібний шнур і перехідники, в роз'єми вставлені кабелі, і ноутбук і телевізор включені і чекають команд. Приступимо до налаштування одного і другого пристроїв.

Налаштування телевізора

В общем-то нічого складного робити не потрібно. Потрібно зайти в налаштування телевізора, і включити активний роз'єм, через який відбувається з'єднання з ноутбуком. Просто в деяких моделях телевізорів, він може бути відключений, або не визначатися автоматично, або ще що ... Вибрати активний режим (найчастіше), можна за допомогою пульта дистанційного керування, натискаючи на кнопку "Input".

Налаштування ноутбука

Перейдіть в налаштування і властивості екрану вашої ОС. Якщо це Windows 7 - можете просто натиснути правою кнопкою мишки по робочому столу і вибрати дозвіл екрану.

Далі, якщо телевізор (або будь-який інший монітор або екран) буде знайдений і визначено вам запропонують кілька дій на вибір.

дублювати - значить показати на телевізорі все, що буде показуватися і на моніторі самого ноутбука. Зручно, коли ви включите фільм і нічого далі не будете робити на ноутбуці.

розширити екрани - цікава можливість на одному екрані спостерігати робочий стіл і працювати в той час, як на другому буде показуватися який-небудь фільм!

На цьому, власне, стаття про підключення ноутбука до телевізора підійшла до кінця. Вдалого перегляду фільмів і презентацій з високою роздільною здатністю!

Дивіться відео: Как подключить ноутбук к телевизору по HDMI (Лютого 2020).