Як встановити Windows 8 на ноутбук

Перше, що я порекомендую в цій статті - не поспішати. Особливо в тих випадках, коли Ви збираєтеся встановити Windows 8 на ноутбук, який спочатку продавався з попередньо встановленою Windows 7. Навіть в тих випадках, коли установка Windows для Вас - побутове розвага, все одно не поспішайте.

Ця інструкція призначена в першу чергу для тих, хто вирішив встановити Windows 8 замість Windows 7 на свій портативний комп'ютер. Якщо ж у Вас була встановлена ​​остання версія операційної системи вже при покупці ноутбука, то Ви можете скористатися інструкціями:

  • Скидання ноутбука на заводські настройки
  • Чистий установка Windows 8

У випадках же, коли на вашому ноутбуці Windows 7, а встановити потрібно Windows 8, читаємо далі.

Установка Windows 8 на ноутбук з передвстановленою Windows 7

Перше, що я рекомендую зробити при установці Windows 8 на ноутбук, де виробником була встановлена ​​ОС Win 7 - знайти, що сам виробник пише з цього приводу. Наприклад, мені з Sony Vaio довелося неабияк помучитися через те, що я встановив ОС, не спромігшись почитати офіційні матеріали. Справа в тому, що практично у кожного виробника на офіційному сайті викладені хитрі ходи, є спеціальні утиліти, які дозволяють встановити Windows 8 і уникнути при цьому різних проблем з драйверами або сумісністю обладнання. Тут я постараюся зібрати цю інформацію для найбільш популярних марок ноутбуків. Якщо у Вас інший ноутбук, спробуйте знайти таку інформацію і для Вашого виробника.

Установка Windows 8 на ноутбук Asus

Інформація та інструкції по установці Windows 8 на ноутбуки Asus є по даному офіційною адресою: //event.asus.com/2012/osupgrade/#ru-main, де розглянуто як оновлення, так і чиста установка Windows 8 на ноутбук.

З огляду на те, що не всі в представленої на сайті інформації очевидно і зрозуміло, поясню деякі деталі:

  • У переліку продуктів Ви можете побачити список ноутбуків Asus, для яких офіційно підтримується установка Windows 8, а також подано інформацію по розрядності (32-бітна або 64-бітна) підтримуваної операційної системи.
  • По кліку по назві продуктів Ви перейдете на сторінку для скачування драйверів Asus.
  • Якщо Ви будете встановлювати Windows 8 на ноутбук з Кешуються HDD, то при чистій установці комп'ютер "не побачить" жорсткий диск. Подбайте про те, щоб на дистрибутив Windows 8 (завантажувальну флешку або диск) помістити Intel Rapid Storage Technology driver, який Ви знайдете в списку драйверів до ноутбука в розділі "Others". Під час установки буде потрібно вказати шлях до цього драйверу.

В общем-то все, якихось інших особливостей я не виявив. Таким чином, для установки Windows 8 на ноутбук Asus, дивіться, чи підтримується Ваш ноутбук, завантажуєте необхідні драйвера, після чого можете скористатися інструкцією по чистій установці Windows 8, посилання на яку була дана вище. Після установки необхідно буде встановити всі драйвера з офіційного сайту.

Як встановити Windows 8 на ноутбук Samsung

Інформацію по установці Windows 8 (і по оновленню наявної версії) на ноутбуки Samsung Ви можете знайти на офіційній сторінці //www.samsung.com/ru/support/win8upgrade/. Перш за все, я рекомендую ознайомитися з докладною інструкцією в PDF форматі "Керівництво по оновленню до Windows 8" (Варіант чистої установки там також розглянуто) і не забути скористатися наявною на офіційному сайті утилітою SW UPDATE для установки драйверів для тих пристроїв, які не будуть визначені Windows 8 автоматично, про що Ви зможете побачити повідомлення в диспетчері пристроїв Windows.

Установка Windows 8 на ноутбуки Sony Vaio

Чистий установка Windows 8 на ноутбук Sony Vaio не підтримується, а вся інформацію по процесу "міграції" на Windows 8, а також список підтримуваних моделей знаходиться на офіційній сторінці //www.sony.ru/support/ru/topics/landing/windows_upgrade_offer.

У загальних рисах процес виглядає наступним чином:

  • На сторінці //ebiz3.mentormediacorp.com/sony/windows8/EU/index_welcome.aspx Ви завантажуєте Vaio Windows 8 Upgrade Kit
  • Прямуєте інструкцій.

І все б добре, однак в більшості випадків чиста установка операційної системи - куди краще рішення, ніж оновлення з Windows 7. Однак, при чистій установці Windows 8 на Sony Vaio виникають найрізноманітніші проблеми з драйверами. Проте, мені вдалося їх вирішити, про що я докладно написав у статті Установка драйверів на Sony Vaio. Так що, якщо Ви відчуваєте себе досить досвідченим користувачем, можете спробувати і чисту установку, єдине - не видаляйте розділ відновлення на жорсткому диску ноутбука, він може стати в нагоді, якщо знадобиться повернути Vaio до заводських налаштувань.

Як встановити Windows 8 на ноутбук Acer

З ноутбуками Acer особливих проблем не виникає, повна інформація по установці Windows 8 як за допомогою спеціальної утиліти Acer Upgrade Assistant Tool, так і вручну є на офіційному сайті: //www.acer.ru/ac/ru/RU/content/windows- upgrade-offer. По суті, при оновленні до Windows 8 навіть початківцям користувачем будь-яких проблем виникнути не повинно, досить просто слідувати вказівкам утиліти.

Установка Windows 8 на ноутбуки Lenovo

Вся інформація про те, як встановити Windows 8 на ноутбук Lenovo, список підтримуваних моделей і інша корисна інформація по темі знаходиться на офіційній сторінці виробника //download.lenovo.com/lenovo/content/windows8/upgrade/ideapad/index_ru.html

На сайті окремо дана інформація по оновленню до Windows 8 із збереженням окремих програм і по чистій установці Windows 8 на ноутбук. До речі, окремо зазначено, що для Lenovo IdeaPad потрібно вибирати саме чисту установку, а не оновлення операційної системи.

Установка Windows 8 на ноутбук HP

Всю інформацію по установці операційної системи на ноутбуці HP Ви можете знайти на офіційній сторінці //www8.hp.com/ru/ru/ad/windows-8/upgrade.html, на якій представлені офіційні керівництва, довідкові матеріали по установці драйверів і посилання на скачування драйверів, а також інша корисна інформація.

На цьому, мабуть все. Сподіваюся, представлена ​​інформація допоможе Вам уникнути різних проблем при установки Windows 8 на свій ноутбук. Крім деякої специфіки для кожної марки ноутбука, сам процес установки або оновлення операційної системи виглядає тим же чином, що і для стаціонарного комп'ютера, тому підійдуть будь-які інструкції на цьому та інших сайтах з даного питання.

Дивіться відео: Установка Windows 8 с флешки на компьютер или ноутбук! (Грудень 2019).