Як підключити принтер по мережі. Як розшарити принтер для всіх ПК в мережі [інструкція для Windows 7, 8]

Добрий день.

Я думаю, що переваги налаштованого принтера в локальній мережі очевидні всім. Простий приклад:

- якщо доступ до принтера не налаштований - то вам потрібно спочатку скидати файли на ПК до якого підключений принтер (за допомогою флешки, диска, по мережі та ін.) І тільки потім вже друкувати їх (по суті щоб роздрукувати 1 файл - потрібно зробити десяток "непотрібних" дій);

- якщо мережа і принтер налаштовані - то на будь-якому ПК в мережі в будь-якому з редакторів можна натиснути одну кнопку "Друк" і файл буде відправлений на принтер!

Зручно? Зручно! Ось про те, як налаштувати принтер для роботи по мережі в ОС Windows 7, 8 і буде розказано в даній статті ...

КРОК 1 - Налаштування комп'ютера до якого підключений принтер (або як "розшарити" принтер для всіх ПК в мережі).

Будемо вважати, що локальна мережа у вас налаштована (тобто комп'ютери бачать один одного) і принтер підключений до одного з комп'ютерів (тобто драйвера встановлені, все працює - файли друкуються).

Щоб можна було використовувати принтер будь-яким ПК в мережі - необхідно правильно налаштувати комп'ютер, до якого він підключений.

Для цього заходимо в панель управління Windows, в розділ: Панель управління Мережа та Інтернет Центр управління мережами і загальним доступом.

Тут потрібно відкрити посилання в лівому меню "Змінити додаткові параметри спільного доступу".

Мал. 1. Центр управління мережами і загальним доступом

У вікні, потрібно по черзі розкрити три вкладки (рис. 2, 3, 4). У кожній з них потрібно поставити галочки навпроти пунктів: включити загальний доступ до файлів і принтерів, відключити парольний захист.

Мал. 2. параметри загального доступу - розкрита вкладка "приватна (поточний профіль)"

Мал. 3. розкрита вкладка "гостьова або загальнодоступна"

Мал. 4. розкрита вкладка "все мережі"

Далі зберігаєте настройки і переходите в інший розділ панелі управління - розділ "Панель управління Обладнання і звук Пристрої та принтери".

Тут виберіть свій принтер, клацніть по ньому ПКМ (права кнопка мишки) і виберіть вкладку "Властивості принтера". У властивостях перейдіть в розділ "Доступ" і поставте галочку напроти пункту "Загальний доступ до даного принтера" (див. Рис. 5).

Якщо відкритий доступ до цього принтера - то будь-який користувач вашої локальної мережі може друкувати на ньому. Принтер буде не доступний лише в певних випадках: якщо ПК вимкнений, знаходиться в сплячому режимі і т.д.

Мал. 5. расшаріваніє принтера для загального доступу через мережу.

Так само потрібно зайти у вкладку "Безпека", потім вибрати групу користувача "Все" і дозволити друк (див. Рис. 6).

Мал. 6. Тепер друк на принтері доступна для всіх!

КРОК 2 - Як підключити принтер по мережі і друкувати на ньому

Тепер можна переходити до налаштування комп'ютерів, які знаходяться в одній локальній мережі з ПК, до якого підключений принтер.

Перший крок - запускаєте звичайний провідник. У самому низу зліва, повинні відображатися всі ПК підключений до вашої локальної мережі (актуально для Windows 7, 8).

Загалом Натискаючи на ПК, до якого підключений принтер і якщо в кроці 1 (див. Вище) ПК був правильно налаштований - ви побачите розшарений принтер. Власне - клацаєте по ньому правою кнопкою мишки і в сплив контекстному меню вибираєте функцію підключення. Зазвичай, підключення займає не більше 30-60 сек. (Відбувається автоматичне підключення та налаштування драйверів).

Мал. 7. підключення принтера

Далі (якщо не було шибок) потрібно перейти в панель управління і відкрити вкладку: Панель управління Обладнання і звук Пристрої та принтери.

Потім вибрати підключений принтер, натиснути на ньому праву кнопку мишки і включити опцію "Використовувати за замовчуванням".

Мал. 8. використовувати принтер по мережі за замовчуванням

Тепер в якомусь б редакторі ви не були (Word, блокнот та інші) при натисканні кнопки "Друк" - буде обраний автоматично мережевий принтер і від вас буде потрібно тільки підтвердити печатку. Налаштування завершено!

Якщо при підключенні принтерапо мережі з'являється помилка

Наприклад, часта помилка при підключенні принтера - це стандартне "Windows не вдається підключитися до принтера ...." І видається який-небудь код помилки (типу 0x00000002) - див. Рис. 9.

В одній статті розглянути все різноманіття помилок неможливо - але я дам одну просту пораду, який частенько мені допомагає позбутися від подібних помилок.

Мал. 9. якщо вилізла помилка ...

Потрібно зайти в панель управління, перейти в "Керування комп'ютером", а потім відкрити вкладку "Служби". Тут нас цікавить одна служба - "Диспетчер друку". Діяти треба так: відключити диспетчер друку, перезавантажити ПК, і потім знову включити цю службу (див. Рис. 10).

Потім знову спробувати підключити принтер (див. КРОК 2 даної статті).

Мал. 10. перезапуск служби диспетчера друку

PS

На цьому все. До речі, якщо принтер не друкується - рекомендую ознайомитися ось з цією статтею:

Як завжди заздалегідь дякую за будь-яке доповнення до статті! Вдалої роботи!

Дивіться відео: Установка общего доступа к принтеру в локальной сети на Windows (Грудень 2019).