Чи не викачуються оновлення Windows 10 - що робити?

Одна з поширених проблем користувачів Windows 10 - зупинка або неможливість завантаження оновлень через центр оновлень. Втім, проблема була присутня і в попередній версії ОС, про що писалося в інструкції Як виправити помилки Центру оновлень Windows.

У цьому матеріалі - про те, що робити і як виправити ситуацію, коли оновлення не викачуються в Windows 10, або завантаження зупиняється на певному відсотку, про можливі причини проблеми і про альтернативні способи завантаження в обхід центру оновлень. Також може бути корисним: Як відключити автоматичну перезавантаження Windows 10 для установки оновлень.

Утиліта усунення неполадок центру поновлення Windows

Перше з дій, яке має сенс спробувати - використовувати офіційну утиліту для усунення неполадок під час завантаження оновлень Windows 10, до того ж, судячи з усього, вона стала більш ефективною, ніж в попередніх версіях ОС.

Знайти її можна в "Панель управління" - "Пошук та усунення несправностей" (або "Знайти та виправити неполадки", якщо ви переглядаєте панель управління у вигляді категорій).

Внизу вікна в розділі "Система і безпека" виберіть "Пошук та усунення несправностей за допомогою служби Windows Update".

Запуститься утиліта для пошуку і усунення проблем, що заважають скачування та встановлення оновлень, вам залишиться лише натиснути кнопку "Далі". Частина виправлень будуть застосовані автоматично, деякі зажадають підтвердження "Застосувати це виправлення", як на скріншоті нижче.

Після закінчення перевірки, ви побачите звіт про те, які проблеми були знайдені, що було виправлено, а що виправити не вдалося. Закрийте вікно утиліти, перезавантажте комп'ютер і перевірте, чи стали завантажуватися поновлення.

Додатково: в розділі "Усунення неполадок" в пункті "Всі категорії" є також утиліта для усунення неполадок "Фонова інтелектуальна служба передачі BITS". Спробуйте також запустити і її, так як при збоях зазначеної служби також можливі проблеми зі скачуванням оновлень.

Ручне очищення кешу оновлень Windows 10

Незважаючи на те, що дії, які будуть описані далі, утиліта усунення неполадок також намагається виконати, у неї не завжди це виходить. В цьому випадку можна спробувати очистити кеш поновлення самостійно.

 1. Відключіться від Інтернету.
 2. Запустіть командний рядок від імені адміністратора (можна почати набирати в пошуку на панелі завдань "Командний рядок", потім натиснути по результату правою кнопкою миші по знайденому результату і вибрати "Запустити від імені адміністратора"). І по порядку введіть наступні команди.
 3. net stop wuauserv (Якщо ви бачите повідомлення про те, що не вдалося зупинити службу, спробуйте перезавантажити комп'ютер і виконати команду знову)
 4. net stop bits
 5. Після цього, зайдіть в папку C: Windows SoftwareDistribution і очистіть її вміст. Потім поверніться до командного рядка і по порядку введіть наступні дві команди.
 6. net start bits
 7. net start wuauserv

Закрийте командний рядок і спробуйте знову завантажити оновлення (не забувши знову підключитися до Інтернету), використовуючи Центр оновлень Windows 10. Примітка: після цих дій вимикання комп'ютера або перезавантаження можуть затягнутися на більш тривалий, ніж зазвичай, час.

Як завантажити автономні поновлення Windows 10 для установки

Існує також можливість завантажити оновлення не за допомогою центру оновлень, а вручну - з каталогу оновлень на сайті Microsoft або за допомогою сторонніх утиліт, таких як Windows Update Minitool.

Для того, щоб зайти в каталог оновлень Windows, відкрийте сторінку //catalog.update.microsoft.com/ в Internet Explorer (запустити Internet Explorer ви можете, використовуючи пошук в панелі завдань Windows 10). При першому вході браузер також запропонує встановити необхідний для роботи з каталогом компонент, погодьтеся.

Після цього все, що залишиться - ввести в пошуковий рядок номер поновлення, яке потрібно завантажити, натиснути "Додати" (поновлення без вказівки x64 призначені для x86 систем). Після цього натиснути "Подивитися кошик" (в яку можна додати кілька оновлень).

І на завершення залишиться лише натиснути "Завантажити" і вказати папку для завантаження оновлень, які після цього можна буде встановити з цієї папки.

Ще одна можливість завантаження оновлень Windows 10 - стороння програма Windows Update Minitool (офіційне розташування утиліти - форум ru-board.com). Програма не вимагає установки і при роботі використовує центр оновлень Windows, пропонуючи, проте, більш широкі можливості.

Після запуску програми, натисніть кнопку "Оновити" для завантаження інформації про встановлені і доступні оновлення.

Далі ви можете:

 • Встановити вибрані поновлення
 • завантажити оновлення
 • І, що цікаво, скопіювати в буфер обміну прямі посилання на поновлення для подальшої простий завантаження .cab файлів оновлень за допомогою браузера (в буфер копіюється відразу набір посилань, так що перед введенням його в адресний рядок браузера, варто вставити адреси кудись в текстовий документ).

Таким чином, навіть якщо завантаження оновлень неможлива за допомогою механізмів Центру Оновлень Windows 10, зробити це все одно можливо. Більш того, скачані таким чином автономні установники оновлень можна також використовувати для установки на комп'ютерах без доступу до Інтернету (або з обмеженим доступом).

додаткова інформація

Крім вищеописаних моментів, пов'язаних з оновленнями, зверніть увагу на наступні нюанси:

 • Якщо у вас встановлено "лімітні підключення" Wi-Fi (в параметрах бездротової мережі) або використовується 3G / LTE модем, це може викликати проблеми із завантаженням оновлень.
 • Якщо ви відключали "шпигунські" функції Windows 10, то це могло стати причиною проблем зі скачуванням оновлень внаслідок блокування адрес, з яких проводиться завантаження, наприклад, у файлі hosts Windows 10.
 • Якщо ви використовуєте сторонній антивірус або фаєрвол, спробуйте тимчасово відключити їх і перевірити, чи не зважилася проблема.

Ну і нарешті, в теорії ви раніше могли виконати якісь дії зі статті Як відключити оновлення Windows 10, що і призвело до ситуації з неможливістю їх скачування.

Дивіться відео: 10 полезных особенностей War Thunder (March 2020).