192.168.1.1: чому не заходить в роутер, з'ясовуємо причини

Доброго дня!

Майже два тижні нічого не писав в блог. Не так давно отримав питання від одного з читачів. Суть його була проста: "Чому не заходить в роутер 192.168.1.1?". Вирішив відповісти не тільки йому, але і оформити відповідь у вигляді невеликої статті.

зміст

 • Як відкрити настройки
 • Чому не заходить на 192.168.1.1
  • Неправильні параметри браузера
  • Виключений роутер / модем
  • Мережева карта
   • Таблиця: логіни і паролі, встановлені за замовчуванням
  • Антивіруси і брендмауери
  • Перевірка файлу hosts

Як відкрити настройки

Взагалі, ця адреса використовується для входу в настройки на більшості роутерів і модемів. Причин, чому браузер їх не відкриває, насправді досить багато, розглянемо основні з них.

Для початку перевірте адресу, чи правильно ви його скопіювали: //192.168.1.1/

Чому не заходить на 192.168.1.1

Нижче приведу поширені проблеми

Неправильні параметри браузера

Найчастіше, проблема з оглядачем виникає, якщо у вас включений турбо-режим (це в Опері або яндекс.браузер), або аналогічна функція в інших програмах.

Так само перевірте комп'ютер на віруси, іноді, веб-серфер може бути заражений вірусом (або доповненням, якимось баром), який і буде блокувати доступ до деяких сторінках.

Виключений роутер / модем

Дуже часто користувачі намагаються зайти в налаштування, а сам пристрій вимкнено. Обов'язково перевірте, щоб лампочки (світлодіоди) миготіли на корпусі, пристрій було підключено до мережі і харчуванню.

Після цього можете спробувати скинути роутер. Для цього знайдіть кнопку скидання (зазвичай на задній панельки пристрою, поруч з входом харчування) - і затисніть її за допомогою ручки або олівця на час 30-40 сек. Після цього оберіть нову пристрій - налаштування буде відновлено його настройки, і ви зможете легко в них зайти.

Мережева карта

Дуже багато проблем буває через те, що мережева карта не підключена, або не працює. Щоб дізнатися, чи підключена мережева карта (і чи включена) - потрібно зайти в мережеві настройки: Панель управління Мережа та Інтернет Мережеві підключення

Для Windows 7, 8 можна використовувати наступну комбінацію: натиснути кнопки Win + R і ввести команду ncpa.cpl (потім натиснути на Enter).

Далі, уважно подивіться з'єднання з мережею, до якого підключений ваш комп'ютер. Наприклад, якщо у вас роутер і ноутбук, то швидше за все ноутбук буде підключений по Wi-Fi (бездротове з'єднання). Натисніть по ньому правою кнопкою і натисніть включити (якщо бездротове з'єднання буде відображатися сірим значком, а не кольоровим).

До речі, можливо ви не зможете включити мережеве підключення - тому що у вашій системі можуть бути відсутні драйвера. Рекомендую, при проблемах з мережею, в будь-якому випадку спробувати оновити їх. Про те, як це зробити, див. В цій статті: "як оновлювати драйвера".

Важливо! Перевірте обов'язково налаштування мережевої карти. Можливо, що у вас адресу набраний неправильно. Для цього треба зайти в командний рядок (для Windows 7,8 - натисніть на Win + R, і введіть команду CMD, далі тисніть на клавішу Enter).

У командному рядку введіть просту команду: ipconfig і натисніть клавішу Enter.

Після цього ви побачите безліч параметрів ваших мережевих адаптерів. Зверніть увагу на рядок "основний шлюз" - це і є адреса, можливо, що у вас він буде не 192.168.1.1.

Увага! Зверніть увагу на те, що сторінка налаштувань в різних моделях різна! Наприклад, щоб задати параметри роутера TRENDnet, потрібно зайти за адресою //192.168.10.1, а ZyXEL - //192.168.1.1/ (див. Табличку нижче).

Таблиця: логіни і паролі, встановлені за замовчуванням

роутер ASUS RT-N10 ZyXEL Keenetic D-LINK DIR-615
Адреса сторінки налаштувань //192.168.1.1 //192.168.1.1 //192.168.0.1
Логін admin admin admin
пароль admin (або пусте поле) 1234 admin

Антивіруси і брендмауери

Дуже часто антивіруси і вбудовані в них брендмауери (фаєрволи) можуть блокувати деякі інтернет з'єднання. Щоб не ворожити, порекомендую на час просто відключити їх: зазвичай досить в треї (в кутку, поруч з годинником) натиснути правою кнопкою мишки по значку антивірусу, і натиснути на вихід.

Крім цього, в системі Windows є вбудовані брендмауер, він так само може блокувати доступ. Рекомендується на час відключити і його.

У Windows 7, 8 його параметри знаходяться за адресою: Панель керування Система і безпека Брандмауер Windows.

Перевірка файлу hosts

Рекомендую перевірити файл hosts. Знайти його просто: натисніть на кнопки Win + R (для Windows 7, 8), далі введіть C: Windows System32 Drivers etc, потім на кнопку OK.

Далі відкрийте файл з назвою hosts блокнотом і перевірте, щоб в ньому не було ніяких "підозрілих записів" (про це докладніше тут).

До речі, ще більш докладну статтю про відновлення файлу hosts: pcpro100.info/kak-ochistit-vosstanovit-fayl-hosts/

Якщо нічого не допомагає, спробуйте завантажитися з аварійного диска і зайти по 192.168.1.1 за допомогою браузера на аварійному диску. Як зробити такий диск, розказано тут.

Всього найкращого!