Пропав звук на комп'ютері - що робити?

Ситуація, коли звук в Windows раптом перестав працювати виникає частіше, ніж того б хотілося. Я б виділив два варіанти цієї проблеми: немає звуку після переустановлення Windows і звук пропав на комп'ютері ні з того ні з сього, хоча до цього все працювало.

У даній інструкції я постараюся максимально докладно описати, що робити в кожному з двох випадків, щоб повернути вашому ПК або ноутбука голос. Ця інструкція підійде для Windows 8.1 і 8, 7 і Windows XP. Оновлення 2016: Що робити, якщо пропав звук в Windows 10, Чи не працює звук по HDMI з ноутбука або комп'ютера за допомогою телевізора Виправлення помилок "Вихідна аудіо пристрій не встановлено" і "Навушники або динаміки не підключені".

Якщо звук пропав після переустановлення Windows

У цьому, найбільш часто зустрічається варіанті, причина зникнення звуку практично завжди пов'язана з драйверами звукової карти. Навіть якщо Windows "Сама встановила всі драйвера", значок гучності відображається в області сповіщень, а в диспетчері пристроїв - ваша звукова плата Realtek або інша, це не означає, що у вас встановлені правильні драйвера.

Отже, щоб звук працював після переустановлення ОС, можна і бажано скористатися наступними способами:

1. Стаціонарний комп'ютер

Якщо ви знаєте яка у вас материнська плата, скачайте драйвера на звук для вашої моделі з офіційного сайту виробника материнської плати (а не звукового чіпа - тобто не з того ж сайту Realtek, а, наприклад, з Asus, якщо це ваш виробник ). Можливо також, що у вас є диск з драйверами материнської плати, тоді драйвер на звук там є.

Якщо модель материнської плати вам невідома, а як її з'ясувати ви теж не знаєте, то можете скористатися драйвер-паком - комплектом драйверів з автоматичною системою їх установки. Цей спосіб допомагає в більшості випадків зі звичайними ПК, але я не рекомендую його використовувати з ноутбуками. Найбільш популярний і відмінно працюючий драйвер пак - Driver Pack Solution, скачати який можна з сайту drp.su/ru/. Більш детально: Немає працює звук в Windows (тільки стосовно до перевстановлення).

2. Ноутбук

Якщо ж звук не працює після переустановлення операційної системи на ноутбуці, то єдине вірне рішення в цьому випадку - навідатися на офіційний сайт його виробника і завантажити драйвер для вашої моделі звідти. Якщо ви не знаєте адресу офіційного сайту вашої марки або як там скачати драйвера, то я дуже докладно описав це в статті Як встановити драйвера на ноутбук, призначеної для початківців користувачів.

Якщо немає звуку і це не пов'язано з перевстановлення

А тепер поговоримо про ситуацію, коли звук пропав без видимих ​​на те причин: тобто буквально при минулому включенні він працював.

Правильне підключення і працездатність колонок

Для початку, переконайтеся, що колонки або навушники, як і раніше, правильно підключені до виходів звукової плати, хто знає: може, домашній вихованець має свою думку з приводу правильного підключення. У загальному випадку, колонки підключаються до зеленого виходу звукової плати (але це не завжди так). Заодно перевірте, чи працюють самі колонки - це варто зробити, інакше ви ризикуєте витратити багато часу і не добитися результату. (Щоб перевірити можна їх підключити як навушники до телефону).

Налаштування звуку Windows

Друге, що слід зробити - клікнути по значку гучності правою кнопкою миші і вибрати пункт "Пристрої відтворення" (про всяк випадок: якщо пропав значок гучності).

Подивіться, який пристрій використовується для відтворення звуку за замовчуванням. Може бути, що це виявиться не вихід на динаміки комп'ютера, а HDMI вихід, якщо ви підключали телевізор до комп'ютера або щось ще.

Якщо за умовчанням використовуються Динаміки, то виберіть їх у списку, натисніть "Властивості" і уважно вивчіть всі вкладки, включаючи рівень звуку, включені ефекти (в ідеалі їх краще відключити, у всякому разі на той час, поки вирішуємо проблему) і інші опції, які можуть відрізнятися в залежності від звукової плати.

Це також можна віднести до другого кроку: при наявності на комп'ютері будь-якої програми для настройки функцій звукової карти, зайдіть в неї і також вивчіть, не натиснута кнопка вимкнення чи звук там або, можливо, включений оптичний вихід, в той час, як у вас підключені звичайні колонки.

Диспетчер пристроїв і служба Windows Audio

Запустіть диспетчер пристроїв Windows, натиснувши клавіші Win + R і ввівши команду devmgmt.msc. Відкрийте вкладку "Звукові, ігрові та відеотехніка", правою кнопкою миші по назві звукової карти (в моєму випадку, High Definition Audio), виберіть "Властивості" і подивіться, що буде написано в поле "Стан пристрою".

Якщо це щось відмінне від "Пристрій працює нормально", перейдіть до першої частини цієї статті (вгорі), що стосується установки правильних драйверів на звук після переустановлення Windows.

Ще один можливий варіант. Зайдіть в Панель управління - Адміністрування - Служби. У списку знайдіть службу з ім'ям "Windows Audio", клікніть по ній двічі. Подивіться, щоб в поле "Тип запуску" було встановлено "Автоматично", а сама служба запущена.

Включення звуку в BIOS

І останнє, що мені вдалося згадати на тему непрацюючого звуку на комп'ютері: інтегрована звукова плата може бути відключена в BIOS. Зазвичай, вмикати або вимикати інтегрованих компонентів знаходиться в розділах налаштувань БІОС Integrated Peripherals або Onboard Devices Configuration. Слід знайти там щось, пов'язане з інтегрованим аудіо і переконатися, що вона була придбана (Enabled).

Ну що ж, хочеться вірити, що ця інформація вам допоможе.