У ноутбука один вхід для навушників і мікрофону, що робити?

Добрий день.

Останнім часом мене іноді запитують, як підключити навушники з мікрофоном до ноутбука, в якому немає окремого гнізда (входу) для підключення мікрофона ...

Як правило, в цьому випадку користувач стикається з гарнітурних роз'ємом (комбінованим). Завдяки такому роз'єму, виробники економлять місце на панельки ноутбука (та й кількість проводів). Відрізняється він від стандартного тим, що штекер для підключення до нього повинен бути з чотирма контактами (а не з трьома, як при звичайному підключенні мікрофона до ПК).

Розглянемо це питання більш детально ...

У ноутбуці тільки один роз'єм для навушників і мікрофону

Придивіться уважно на панельку ноутбука (зазвичай зліва і справа, збоку) - іноді зустрічаються такі ноутбуки, де вихід для мікрофона на правій стороні, для навушників - на лівій ...

До речі, якщо звернути увагу на значок поруч з роз'ємом, можна однозначно ідентифікувати його. На нових комбінованих роз'ємах значок представляє з себе "навушники з мікрофоном (і, як правило, він просто чорний, що не позначений жодними квітами)".

Звичайні роз'єми для підключення навушників і мікрофону (рожевий - мікрофон, зелений - навушники).

Гарнітурних роз'єм для підключення навушників з мікрофоном

Сам же штекер для підключення виглядає наступним чином (див. Нижче). Він з чотирма контактами (а не три, як на звичайних навушниках, до яких всі вже звикли ...).

Штекер для підключення гарнітурних навушників з мікрофоном.

Важливо відзначити, що деякі старі гарнітурні навушники (наприклад фірми Nokia, що вийшли до 2012 року) мали трохи інший стандарт і тому в нових ноутбуках (що вийшли після 2012 року) можуть не працювати!

Як підключити звичайні навушники з мікрофоном до комбінованого роз'єму

1) Варіант 1 - перехідник

Найкращий і найдешевший варіант - це купити перехідник для підключення звичайних комп'ютерних навушників з мікрофоном до гарнітурних роз'єму. Коштує він в межах 150-300 рублів (на день написання статті).

Його переваги очевидні: займає мало місця, не створює плутанини з дротами, дуже дешевий варіант.

Перехідник для підключення звичайних навушників до гарнітурних роз'єму.

Важливо: при покупці такого перехідника, зверніть увагу на один момент - потрібно щоб один роз'єм у нього був для підключення мікрофона, інший для навушників (рожевий + зелений). Справа в тому, що є дуже схожі раздвоітелі, призначені для підключення двох пар навушників до ПК.

2) Варіант 2 - зовнішня звукова карта

Цей варіант підійде тим, у кого ж проблеми зі звуковою картою (або не влаштовує якість відтвореного звуку). Сучасна зовнішня звукова карта забезпечує досить гідне звучання, при вкрай малих розмірах.

Представляє вона собою пристрій, розміри якого, часом, не більше флешки! Зате до неї можна підключити навушники і мікрофон.

Переваги: ​​якість звучання, швидке підключення / відключення, допоможе в разі проблем із звуковою картою ноутбука.

Мінуси: вартість рази в 3-7 вище, ніж при покупці звичайного перехідника; буде перебувати зайва "флешка" в USB порту.

звукова карта для ноутбука

3) Варіант 3 - підключення безпосередньо

У більшості випадків, якщо підключити в комбінований роз'єм штекер від звичайних навушників - вони будуть працювати (важливо відзначити, навушники будуть, а мікрофон - ні!). Правда, робити я так не рекомендую, краще купити перехідник.

Які навушники підходять для гарнітурного роз'єму

При покупці вам потрібно звернути увагу тільки на один момент - на штекер для підключення їх до ноутбука (комп'ютера). Як вже було сказано в статті вище, є кілька типів штекерів: з трьома і чотирма контактами.

Для комбінованого роз'єму - потрібно взяти навушники зі штекером, де чотири контакту (див. Скріншот нижче).

Штекери і роз'єми

Навушники з мікрофоном (зверніть увагу: на зарядному 4 контакту!)

Як підключити навушники з комбінованим штекером до звичайного комп'ютера / ноутбука

Для такого завдання є так само окремі перехідники (вартість в районі тих же 150-300 рублів). До речі, зверніть увагу, щоб на штекерах такого роз'єму було позначення, який штекер для навушників, який для мікрофона. Мені якось траплялися такі китайські перехідники, де не було такого позначення і доводилося буквально "методом" проб пере-підключати навушники до ПК ...

Перехідник для підключення гарнітурних навушників до ПК

PS

У цій статті було мало розказано про підключення звичайних навушників до ноутбука - про це детальніше див. Тут:

На цьому все, всім гарного звуку!

Дивіться відео: В ноутбуке ОДНО гнездо для микрофона и наушников гарнитурный разъем (March 2020).