4 способи дізнатися характеристики свого комп'ютера або ноутбука

Подивитися характеристики персонального комп'ютера або ноутбука може знадобитися в самих різних ситуаціях: коли потрібно дізнатися, яка стоїть відеокарта, збільшити оперативну пам'ять або потрібно встановити драйвера.

Способів детально переглянути інформацію про комплектуючих існує безліч, в тому числі це можна зробити і без використання сторонніх програм. Однак в цій статті будуть розглянуті саме безкоштовні програми, які дозволяють дізнатися характеристики комп'ютера і надають цю інформацію в зручному і зрозумілому вигляді. Див. Також: Як дізнатися сокет материнської плати або процесора.

Інформація про характеристики комп'ютера в безкоштовній програмі Piriform Speccy

Розробник Piriform відомий своїми зручними і ефективними безкоштовними утилітами: Recuva - для відновлення даних, CCleaner - для очищення реєстру і кеша, і, нарешті, Speccy яка дає змогу відтворювати інформації про характеристики ПК.

Завантажити безкоштовно програму ви можете з офіційного сайту //www.piriform.com/speccy (версія для домашнього використання - безкоштовна, для інших цілей програму потрібно купувати). Програма доступна російською мовою.

Після установки і запуску програми, в головному вікні Speccy ви побачите основні характеристики комп'ютера або ноутбука:

 • Версія встановленої операційної системи
 • Модель процесора, його частота, тип і температура
 • Інформація про оперативну пам'ять - обсяг, режим робіт, частота, таймінги
 • Яка материнська плата стоїть на комп'ютері
 • Інформація про моніторі (дозвіл і частота), яка відеокарта встановлена
 • Характеристики жорсткого диска та інших накопичувачів
 • Модель звукової карти.

При виборі пунктів меню зліва ви можете подивитися детальні характеристики комплектуючих - відеокарти, процесора і інших: підтримувані технології, поточний стан і інше, в залежності від того, що саме вас цікавить. Тут же можна подивитися список периферії, інформацію про мережі (включаючи параметри Wi-Fi, можна дізнатися зовнішній IP адреса, список активних сполук системи).

При необхідності, в меню "Файл" програми ви можете роздрукувати характеристики комп'ютера або зберегти їх в файл.

Детальна інформація про характеристики ПК в програмі HWMonitor (раніше PC Wizard)

Поточна версія HWMonitor (раніше - PC Wizard 2013) - програми для перегляду детальної інформації про всі комплектуючих комп'ютера, мабуть, дозволяє дізнатися більше про характеристики, ніж будь-яке інше ПО для цих цілей (хіба що платна AIDA64 може тут змагатися). При цьому, наскільки я можу судити, інформація більш точна, ніж в Speccy.

З використанням цієї програми вам доступна наступна інформація:

 • Який процесор встановлений на комп'ютері
 • Модель відеокарти, підтримувані технології графіки
 • Інформація про звукової карти, пристроях і кодеках
 • Детальну інформацію про встановлені жорстких дисках
 • Інформацію про акумулятор ноутбука: ємність, склад, заряд, напруга
 • Детальна інформація про BIOS і материнської плати комп'ютера

Перераховані вище характеристики - далеко не повний список: в програмі можна детально ознайомитися майже з усіма системними параметрами.

Крім цього, в програмі є можливість для тесту системи - можна перевірити оперативну пам'ять, жорсткий диск і виконати діагностику інших апаратних компонентів.

Завантажити програму HWMonitor російською мовою можна на сайті розробника //www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

Перегляд основних характеристик комп'ютера в CPU-Z

Ще одна популярна програма, що показує характеристики комп'ютера від розробника попереднього ПО - CPU-Z. У ній ви можете детально дізнатися про параметри процесора, включаючи інформацію про кеші, який сокет використовується, кількість ядер, множник і частоту, подивитися, скільки слотів і який пам'яттю RAM зайнято, дізнатися модель материнської плати і використовується чіпсет, а також подивитися базову інформацію про використовуваному відеоадаптер.

Завантажити безкоштовно програму CPU-Z можна з офіційного сайту //www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html (зверніть увагу, посилання на завантаження на сайті знаходиться в правій колонці, не натискайте інші, є portable версія програми, яка не потребує установки). Ви можете експортувати отриману за допомогою програми інформацію про характеристики комплектуючих в текстовий або html файл і потім роздрукувати його.

AIDA64 Extreme

Програма AIDA64 не є безкоштовною, проте для разового перегляду характеристик комп'ютера вистачить і пробної безкоштовної версії на 30 днів, яку можна взяти з офіційного сайту www.aida64.com. На сайті є також portable версія програми.

Програма підтримує російську мову і дозволяє переглянути практично всі характеристики вашого комп'ютера, а це, в добавок до тих, що були перераховані вище для іншого ПО:

 • Точні відомості про температуру процесора і відеокарти, швидкості обертання вентиляторів і інша інформація з датчиків.
 • Ступінь зношеності акумулятора, виробник батареї ноутбука, кількість циклів перезарядки
 • Інформація про оновлення драйверів
 • І багато іншого

Крім цього, також, як і в PC Wizard, за допомогою програми AIDA64 ви можете протестувати пам'ять RAM і CPU. Є також можливість переглянути інформацію про налаштування Windows, драйвери, мережевих настройках. При необхідності, звіт про системні характеристики комп'ютера можна вивести на друк або зберегти в файл.