Як зробити скріншот на Mac OS X

Зробити знімок екрана або скріншот на Mac в OS X можна відразу декількома способами, передбаченими в операційній системі, при цьому робиться це простіше простого, незалежно від того, чи використовуєте ви iMac, MacBook або навіть Mac Pro (проте, способи описані для рідних клавіатур Apple ).

У цій інструкції докладно про створення скріншотів на Mac: як зробити знімок всього екрану, окремої області або вікна програми в файл на робочому столі або в буфер обміну для подальшої вставки в додаток. А заодно про те, як змінити місце збереження скріншотів в OS X. Див. Також: Як зробити скріншот на iPhone.

Як захоплює весь екран на Mac

Для того, щоб зробити скріншот всього екрану Mac, просто натисніть клавіші Command + Shift + 3 на вашій клавіатурі (враховуючи, що деякі запитують, де Shift на Macbook, відповідаю - це клавіша зі стрілкою вгору над Fn).

Відразу після цього дії ви почуєте звук "затвора фотоапарата" (якщо звук включений), а знімок, який містить все, що було на екрані, буде збережений на робочому столі в форматі .png з ім'ям "Знімок екрану + дата + час".

Примітка: в скріншот потрапляє тільки активний віртуальний робочий стіл, на випадок якщо у вас їх декілька.

Як зробити скріншот області екрану в OS X

Скріншот частині екрана робиться схожим чином: натисніть клавіші Command + Shift + 4, після чого покажчик миші зміниться на зображення "хрестика" з координатами.

За допомогою миші або тачпада (утримуючи кнопку) виділіть область екрану, для якої потрібно зробити скріншот, при цьому поруч з "хрестиком" буде показуватися розмір виділеної області по ширині і висоті в пікселях. Якщо при виділенні утримувати клавішу Option (Alt), то точка "прив'язки" буде розміщена по центру виділеної області (не знаю, як описати точніше: спробуйте).

Після того, як ви відпустите кнопку миші або припиніть виділення області екрану за допомогою тачпада, виділена область екрану буде збережена у вигляді зображення з ім'ям, аналогічним тому, що було отримано в попередньому варіанті.

Знімок конкретного вікна в Mac OS X

Ще одна можливість при створенні скріншотів на Mac - знімок конкретного вікна без необхідності виділяти це вікно вручну. Щоб зробити це, натисніть ті ж клавіші, що і в попередньому способі: Command + Shift + 4, а після того, як відпустіть їх, натисніть клавішу "Пропуск".

В результаті, покажчик миші зміниться на зображення фотоапарата. Перемістіть його на вікно, скріншот якого потрібно зробити (при цьому вікно виділиться кольором) і клацніть мишею. Буде збережено знімок цього вікна.

Зняття скриншота в буфер обміну

Крім збереження знімка екрана на робочий стіл, ви можете зробити скріншот без збереження файлів при цьому, а в буфер обміну для подальшої вставки в графічний редактор або документ. Зробити це можна для всього екрану Mac, його області або для окремого вікна.

 1. Щоб зробити скріншот екрану в буфер обміну, натисніть клавіші Command + Shift + Control (Ctrl) + 3.
 2. Для зняття області екрану за допомогою клавіш Command + Shift + Control + 4.
 3. Для скриншота вікна - після натискання поєднання з пункту 2, натисніть клавішу "Пропуск".

Таким чином, просто додаємо клавішу Control до комбінаціям, яке зберігає знімок екрана на робочий стіл.

Використання вбудованої утиліти "Знімок екрану" (Grab Utility)

На Mac також є вбудована утиліта для створення скріншотів. Знайти її можна в розділі "Програми" - "Програми" або за допомогою пошуку Spotlight.

Після запуску програми, в її меню виберіть пункт "Знімок", а потім один з пунктів

 • Обраний
 • вікно
 • екран
 • Екран з затримкою

Залежно від того, знімок якого елементу OS X ви хочете отримати. Після вибору, ви побачите повідомлення про те, що для отримання скріншота потрібно клікнути в будь-якому місці поза цим повідомлення, а потім (після того, як клікніть), у вікні утиліти відкриється отриманий скріншот, який ви можете зберегти в потрібне місце.

Крім цього, програма "Знімок екрану" дозволяє (в меню налаштувань), додати зображення покажчика миші на скріншот (за замовчуванням він відсутній)

Як змінити місце збереження скріншотів OS X

За замовчуванням, всі скріншоти зберігаються на робочий стіл, в результаті, якщо вам потрібно зробити дійсно багато знімків екрану, він може виявитися неприємно безладним. Однак, місце збереження можна змінити і замість робочого столу зберігати їх в будь-яку зручну вам папку.

Для цього:

 1. Визначтеся з папкою, в яку будуть зберігатися скріншоти (відкрийте її розташування в Finder, вона нам ще знадобиться).
 2. У терміналі введіть команду defaults write com.apple.screencapture location путь_к_папке (Див. Пункт 3)
 3. Замість того, щоб вказувати шлях до папки вручну, ви можете, поставивши після слова location в команді пробіл, перетягнути цю папку на вікно терміналу і шлях додасться автоматично.
 4. натисніть
 5. Введіть в терміналі команду killall SystemUIServer і натисніть Enter.
 6. Закрийте вікно терміналу, тепер знімки екрану будуть зберігатися в зазначену вами папку.

На цьому завершую: думаю, це вичерпні відомості на тему того, як зробити скріншот на Mac вбудованими засобами системи. Звичайно, для цих же цілей існує безліч програм сторонніх розробників, однак для більшості звичайних користувачів з великою ймовірністю вистачить і описаних вище варіантів.

Дивіться відео: Как сделать скриншот на Мак Как сделать Снимок экрана на Mac os x (March 2020).