Налаштування локальної мережі LAN між комп'ютерами Windows 10, 8 і 7

У цьому керівництві докладно розглянемо, як створити локальну мережу між комп'ютерами з будь-якої з останніх версій ОС Windows, включаючи Windows 10 і 8, а також відкрити доступ до файлів і папок по локальній мережі.

Зазначу, що сьогодні, коли Wi-Fi роутер (бездротовий маршрутизатор) є майже в кожній квартирі, створення локальної мережі не вимагає додаткового обладнання (так як всі пристрої і так з'єднані через маршрутизатор по кабелю або Wi-Fi) і дозволить вам не тільки передавати файли між комп'ютерами, але, наприклад, переглядати відео і слухати музику, що зберігається на жорсткому диску комп'ютера на планшеті або сумісному телевізорі, що не скидаючи його попередньо на флешку (це тільки один з прикладів).

Якщо ви хочете зробити локальну мережу між двома комп'ютерами за допомогою проводового підключення, але без маршрутизатора, вам буде потрібно не звичайний Ethernet-кабель, а cross-over кабель (пошукайте в Інтернеті), крім випадків, коли на обох комп'ютерах встановлені сучасні Gigabit Ethernet адаптери з підтримкою MDI-X, тоді підійде і звичайний кабель

Примітка: якщо вам потрібно створити локальну мережу між двома комп'ютерами Windows 10 або 8 по Wi-Fi, використовуючи бездротове підключення комп'ютер-комп'ютер (без роутера і проводів), то для створення підключення використовуйте інструкцію: Налагодження підключення Wi-Fi комп'ютер-комп'ютер (Ad -Hoc) в Windows 10 і 8 для створення підключення, а після цього - кроки нижче для того, щоб налаштувати локальну мережу.

Створення локальної мережі в Windows - покрокова інструкція

Перш за все, встановіть однакове ім'я робочої групи для всіх комп'ютерів, які повинні бути підключені до локальної мережі. Відкрийте властивості "Мого комп'ютера", один з найшвидших способів зробити це - натиснути клавіші Win + R на клавіатурі і ввести команду sysdm.cpl (Ця дія однаково для Windows 10, 8.1 і Windows 7).

Відкриється якраз потрібна нам вкладка, в якій можна побачити, до якої робочої групи належить комп'ютер, в моєму випадку - WORKGROUP. Для того, щоб змінити ім'я робочої групи, натисніть "Змінити" і задайте нове ім'я (не використовуйте кирилицю). Як я вже сказав, ім'я робочої групи на всіх комп'ютерах має збігатися.

Наступним кроком, зайдіть в Центр управління мережами і загальним доступом Windows (його можна знайти в панелі управління, або за допомогою правого кліка по значку підключення в області повідомлень).

Для всіх профілів мережі потрібно увімкнути мережеве виявлення, автоматичне налаштування, загальний доступ до файлів і принтерів.

Перейдіть до пункту "Додаткові параметри спільного доступу", перейдіть до розділу "Всі мережі" і в останньому пункті "Загальний доступ з парольного захистом" виберіть "Відключити загальний доступ з парольного захистом" і збережіть зміни.

Як попередній підсумок: на всіх комп'ютерах локальної мережі повинно бути встановлено одне ім'я робочої групи, а також мережеве виявлення; на комп'ютерах, папки з яких повинні бути доступні в мережі, слід включити загальний доступ до файлів і принтерів і відключити загальний доступ з парольного захистом.

Вищеописаного досить, якщо всі комп'ютери у вашій домашній мережі підключені до одного роутеру. При інших варіантах підключення може знадобитися задати статичний IP-адресу в одній підмережі у властивостях підключення LAN.

Примітка: в Windows 10 і 8 ім'я комп'ютера в локальній мережі задається автоматично при установці і зазвичай виглядає не кращим чином і не дозволяє ідентифікувати комп'ютер. Щоб змінити ім'я комп'ютера використовуйте інструкцію Як змінити ім'я комп'ютера Windows 10 (один із способів в керівництві підійде і для попередніх версій ОС).

Надання доступу до файлів і папок на комп'ютері

Для того, щоб надати загальний доступ до папки Windows в локальній мережі, клікніть правою кнопкою миші по цій папці і виберіть пункт "Властивості" і перейдіть до вкладки "Доступ", на ній натисніть кнопку "Розширена настройка".

Позначте "Відкрити спільний доступ до цієї папки", після чого натисніть "Дозволи".

Відзначте ті дозволи, які необхідні для цієї папки. Якщо потрібна можливість тільки читання, можете залишити значення за замовчуванням. Застосуйте зроблені настройки.

Після цього, у властивостях папки відкрийте вкладку "Безпека" та натисніть кнопку "Змінити", а в наступному вікні - "Додати".

Вкажіть ім'я користувача (групи) "Всі" (без лапок), додайте його, після чого, встановіть ті ж дозволу, що встановлювали в попередній раз. Збережіть зроблені зміни.

Про всяк випадок, після всіх виконаних маніпуляцій, має сенс перезавантажити комп'ютер.

Доступ до папок в локальній мережі з іншого комп'ютера

На цьому настройка завершена: тепер, з інших комп'ютерів ви можете отримати доступ до папки по локальній мережі - зайдіть в "Провідник", відкрийте пункт "Мережа", ну а далі, думаю, все буде очевидно - відкривайте і робіть з вмістом папки все, що було встановлено в дозволах. Для більш зручного доступу до мережевої папки, можете створити її ярлик в зручному місці. Також може виявитися корисним: Як налаштувати DLNA-сервер в Windows (наприклад, для відтворення фільмів з комп'ютера на телевізорі).