2 антивіруса на одному комп'ютері: як встановити? [Варіанти рішень]

Добрий день.

Кількість вірусів вже давно обчислюється десятками тисяч і кожен день в їх полку тільки прибуває. Не дивно, що багато користувачів вже не вірять в антивірусну базу якоїсь однієї програми, задаючись питанням: "як встановити два антивіруса на комп'ютер ...?".

Зізнатися чесно, такі питання іноді ставлять і мені. Свої думки з приводу цього питання хочу викласти в цій невеликій замітці.

Пару слів, чому не можна встановити 2 антивіруса "без будь-яких хитрощів" ...

Взагалі взяти і встановити в Windows два антивіруса - навряд чи вийде (так як більшість сучасних антивірусів при установці перевіряють, чи не встановлена ​​вже на ПК інша антивірусна програма і попереджає вас про це, іноді просто помилкою).

Якщо 2 антивіруса все ж вдалося встановилися, то не виключено що комп'ютер почне:

- гальмувати (тому що буде створюватися "подвійна" перевірка);

- конфлікти і помилки (один антивірус буде контролювати інший, не виключено появ повідомлень з рекомендаціями по видаленню того чи іншого антивіруса);

- можлива поява так званого синього екрану -

- комп'ютер може просто-напросто зависнути і перестати відповідати на рухи мишкою і клавіатури.

В цьому випадку потрібно завантажитися в безпечному режимі (посилання на статтю: і видалити один з антивірусів.

Варіант №1. Установка повноцінного антивіруса + лечащей утиліти не вимагає установки (наприклад, Cureit)

Одним з найкращих і оптимальних варіантів (на мій погляд) - це встановити один повноцінний антивірус (наприклад, Avast, Panda, AVG, Kasperskiy і ін. - і регулярно його оновлювати.

Мал. 1. Відключення антивіруса Avast для перевірки диска іншим антивірусом

У доповненні до основного антивірусу на жорсткому диску або флешці можна зберігати різні лікуючі утиліти і програми, які не потребують встановлення. Таким чином при появі підозрілих файлів (або просто час від часу) можна швидко перевірити комп'ютер другим антивірусом.

До речі, перед запуском таких лікуючих утиліт потрібно виключити основний антивірус - см. Рис. 1.

Лікуючі утиліти, що не потребують встановлення

1) Dr.Web CureIt!

Офіційний сайт: //www.freedrweb.ru/cureit/

Напевно, одна з найвідоміших утиліт. Утиліта не потребує встановлення, дозволяє швидко перевірити комп'ютер на віруси з найостаннішими базами на день скачування програми. Безкоштовна для домашнього використання.

2) AVZ

Офіційний сайт: //z-oleg.com/secur/avz/download.php

Відмінна утиліта, яка допомагає не тільки очистити комп'ютер від вірусів і шкідливих програм, а й повернути доступ до реєстру (якщо він був заблокований), відновити Windows, файл hosts (актуально при проблемах з мережею або віруси блокують популярні сайти), усунути загрози і некоректні настройки Windows за замовчуванням.

У загальному і цілому - рекомендую до обов'язкового використання!

3) Онлайн сканери

Так само рекомендую вам звернути свою увагу на можливість онлайн перевірки комп'ютера на віруси. У більшості випадків видаляти основний антивірус не потрібно (просто відключити на час):

Варіант №2. Установка 2-х операційних систем Windows для 2-х антивірусів

Ще одним способом мати 2 антивіруса на одному комп'ютері (без конфліктів і збоїв) - це установка другої операційної системи.

Наприклад, в більшості випадків жорсткий диск домашнього ПК ділиться на 2 частини: системний диск "C: " і локальний диск "D: ". Так ось, на системному диску "C: " припустимо вже встановлена ​​Windows 7 і антивірус AVG.

Щоб дістати до цього ще й антивірус Avast - можна встановити на другий локальний диск ще одну Windows і в ній вже встановити другий антивірус (перепрошую за тавтологію). На рис. 2 всі показано більш наочно.

Мал. 2. Установка двох Windows: XP і 7 (наприклад).

Природно, що в один і той же час у вас буде запущена тільки одна ОС Windows з одним антивірусом. Зате якщо закралися сумніви і потрібно швидко перевірити комп'ютер - то перезавантажили ПК: вибрали іншу ОС Windows з іншим антивірусом і завантажившись - перевірили комп'ютер!

Зручно!

Установка Windows 7 з флешки:

Розвіювання міфів ....

Жоден антивірус не гарантує 100% захист від вірусів! І якщо у вас буде 2 антивіруса на комп'ютері - це так само не дасть ніяких гарантій від зараження.

Регулярне резервної копії важливих файлів, оновлення антивіруса, видалення підозрілих листів і файлів, використання програм та ігор з офіційних сайтів - якщо вже не гарантують, то зводять до мінімуму ризик втрати інформації.

PS

По темі статті у мене все. Якщо у кого є ще варіанти установки 2 антивірусів на ПК - цікаво було б почути їх. Всього доброго!