Створення завантажувальної флешки на Android

У цій інструкції про те, як створити завантажувальний флешку або карту пам'яті (яку, підключивши до комп'ютера за допомогою кард-рідера, можна використовувати як завантажувальний накопичувач) прямо на пристрої Android з ISO образу Windows 10 (і інших версій), Linux, образів з антивірусними утилітами і інструментами, все це без root-доступу. Така можливість буде корисна, якщо єдиний комп'ютер або ноутбук не завантажується і вимагає екстрених заходів по відновленню працездатності.

Багато при появі проблем з комп'ютером забувають про те, що у більшості з них в кишені є майже повноцінний комп'ютер на Android. Звідси часом незадоволені коментарі до статей на тему: як же я скачаю драйвери на Wi-Fi, утиліту для очищення від вірусів або щось ще, якщо я як раз і вирішую проблему з Інтернетом на комп'ютері. Легко скачаєте і по USB передасте на проблемне пристрій, якщо у вас є смартфон. Більш того, Android можна використовувати і для створення завантажувальної флешки, до чого і приступимо. Див. Також: Нестандартні способи використання Android смартфона і планшета.

Що потрібно для створення завантажувальної флешки або карти пам'яті на телефоні

Перш ніж почати, рекомендую потурбуватися наступними моментами:

 1. Зарядіть ваш телефон, особливо якщо у нього не дуже ємна батарея. Процес може тривати довго і досить енерговитрат.
 2. Переконайтеся, що у вас є флешка потрібного обсягу без важливих даних (вона буде відформатована) і ви її можете підключити до смартфону (див. Як підключити флешку до Android). Можна використовувати і карту пам'яті (дані з неї також будуть видалені), за умови, що є можливість підключити її до комп'ютера для завантаження в подальшому.
 3. Завантажте потрібний образ на ваш телефон. Наприклад, ви можете завантажити ISO образ Windows 10 або Linux прямо з офіційних сайтів. Більшість образів з антивірусними інструментами також створені на базі Linux і будуть успішно працювати. Для Android існують і повноцінні торрент-клієнти, які можна використовувати для завантаження.

По суті, це все, що потрібно. Можна приступати до запису ISO на флешку.

Примітка: при створенні завантажувального флешки з Windows 10, 8.1 або Windows 7, враховуйте, що вона буде успішно завантажуватися тільки в режимі UEFI (НЕ Legacy). Якщо використовується образ 7-ки, на ньому повинен бути присутнім EFI-завантажувач.

Процес запису завантажувального ISO образу на USB флешку на Android

В Play Маркет доступні кілька додатків, що дозволяють виконати розпакування і запис ISO образу на USB флешку або карту пам'яті:

 • ISO 2 USB - просте безкоштовний додаток, що працює без root. В описі немає чітких вказівок про те, які образи підтримуються. Відгуки говорять про успішну роботу з Ubuntu і іншими збірками Linux, я в своєму експерименті (про що далі) записав Windows 10 і завантажився з нього в EFI-режимі (в Legacy завантаження не відбувається). Схоже, не підтримує запис на карту пам'яті.
 • EtchDroid - ще одне безкоштовний додаток, що працює без root, що дозволяє записувати як ISO так і DMG образи. В описі заявлена ​​підтримка образів на базі Linux.
 • Bootable SDCard - в безоплатній та платній версії, вимагає root. З особливостей: доступна для завантаження образів різних дистрибутивів Linux прямо в додатку. Заявлена ​​підтримка образів Windows.

Наскільки я можу судити, додатки дуже схожі між собою і працюють майже однаково. У своєму експерименті я використовував ISO 2 USB, додаток можна скачати з Play Маркет тут: //play.google.com/store/apps/details?id=com.mixapplications.iso2usb

Кроки по запису завантажувального USB будуть наступними:

 1. Підключіть флешку до Android пристрою, запустіть додаток ISO 2 USB.
 2. У додатку напроти пункту Pick USB Pen Drive натисніть кнопку "Pick" і вкажіть флешку. Для цього відкрийте меню зі списком пристроїв, натисніть по потрібному накопичувача, а потім натисніть "Вибрати".
 3. У пункті Pick ISO File натисніть кнопку і вкажіть шлях до образу ISO, який буде записаний на накопичувач. Я використовував оригінальний образ Windows 10 x64.
 4. Залиште увімкненим пункт "Format USB Pen Drive" (форматувати накопичувач).
 5. Натисніть кнопку "Start" і дочекайтеся завершення створення завантажувального USB накопичувача.

Деякі нюанси, з якими я зіткнувся при створенні завантажувального флешки в цьому додатку:

 • Після першого натискання "Start" додаток зависло на розпакуванню першого ж файлу. Подальше натискання (без виходу з програми) запустило процес, і він успішно пройшов до кінця.
 • Якщо підключити записаний в ISO 2 USB накопичувач до працюючій системі Windows, вона повідомить про те, що з накопичувачем не все в порядку і запропонує виправити це. Чи не виправляйте. За фактом флешка робочий й завантаження / установка з неї відбувається успішно, просто Android форматує її "незвично" для Windows, хоча і використовує підтримувану файлову систему FAT Така ж ситуація може виникати і при використанні інших подібних додатків.

На цьому все. Основна мета матеріалу - не стільки розглянути ISO 2 USB або інші додатки, що дозволяють зробити завантажувальну флешку на Android, скільки звернути увагу на саме існування такої можливості: не виключено, що одного разу це принесе користь.

Дивіться відео: Как создать загрузочную USB флешку с Windows XP, 7, 8 + драйвера + программы (Січень 2020).