Що за файл pagefile.sys, як його видалити і чи потрібно це робити

Перш за все про те, що таке pagefile.sys в Windows 10, Windows 7, 8 і XP: це файл підкачки Windows. Навіщо він потрібен? Справа в тому, що будь-яке кількість оперативної пам'яті не було встановлено на вашому комп'ютері, не всім програмам для роботи буде її достатньо. Сучасні ігри, відео та графічні редактори і багато іншого програмне забезпечення з легкістю заповнить Ваші 8 Гб RAM і попросить ще. В цьому випадку і використовується файл підкачки. Файл підкачки за замовчуванням знаходиться на системному диску, зазвичай тут: C: pagefile.sys. У цій статті поговоримо про те, чи гарна це ідея - відключити файл підкачки і тим самим видалити pagefile.sys, а також про те, як перемістити pagefile.sys і які переваги це може дати в деяких випадках.

Оновлення 2016: більш докладна інструкція з видалення файлу pagefile.sys, а також відео керівництво і додаткова інформація доступні в стати Файл підкачки Windows.

Як видалити pagefile.sys

Один з головних питань користувачів - чи можна видалити файл pagefile.sys. Так, можна, і зараз я напишу про те, як це зробити, а далі поясню, чому цього робити не варто.

Отже, для того, щоб змінити параметри файлу підкачки в Windows 7 і Windows 8 (і в XP теж), зайдіть в Панель управління і виберіть пункт "Система", потім в меню зліва - "Додаткові параметри системи".

Потім, на вкладці "Додатково" клікніть кнопку "Параметри" в розділі "Швидкодія".

В параметрах швидкодії відкрийте вкладку "Додатково" і в розділі "Віртуальна пам'ять" натисніть "Змінити".

налаштування pagefile.sys

За замовчуванням, Windows автоматично управляє розміром файлу pagefile.sys і, в більшості випадків це є оптимальним варіантом. Проте, якщо ви хочете видалити pagefile.sys, ви можете це зробити, знявши галочку "Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки" і встановивши пункт "Без файлу підкачки". Також ви можете змінити розмір цього файлу, вказавши його самостійно.

Чому не слід видаляти файл підкачування Windows

Є кілька причин, за якими люди вирішують видалити pagefile.sys: він займає місце на диску - це перша з них. Друга - вони думають, що без файлу підкачки комп'ютер буде працювати швидше, так як на ньому і так досить оперативної пам'яті RAM.

Pagefile.sys в провіднику

Що стосується першого варіанту, то з урахуванням обсягів сьогоднішніх жорстких дисків, видалення файлу підкачки навряд чи може виявитися критично необхідним. Якщо у Вас стало кінчатися місце на жорсткому диску, то швидше за все це говорить про те, що ви там зберігаєте щось непотрібне. Гігабайти образів дисків ігор, фільми та інше - це не те, що обов'язково тримати на своєму жорсткому диску. До того ж, якщо ви завантажили якийсь Repack обсягом кілька гігабайт, і встановили його на комп'ютер, сам файл ISO можна видаляти - працювати гра буде і без нього. Так чи інакше, це стаття не про те, як почистити жорсткий диск. Просто, якщо для вас є критичними кілька гігабайт, займані файлом pagefile.sys, краще пошукати щось інше, явно непотрібне, і воно, швидше за все знайдеться.

Другий пункт, що стосується продуктивності - теж міф. Windows може працювати без файлу підкачки за умови великої кількості встановленої оперативної пам'яті RAM, однак ніякого позитивного впливу на продуктивність системи це не має. Крім цього, відключення файлу підкачки може привести до деяких неприємних речей - деякі програми, не отримавши достатньо вільного місця для роботи, будуть давати збої і "вилітати". Деяке програмне забезпечення, наприклад віртуальні машини, можуть взагалі не запуститися, якщо ви вимкніть файл підкачки Windows.

Підводячи підсумок, немає розумних причин, щоб позбавлятися від pagefile.sys.

Як перемістити файл підкачки Windows і в яких випадках це може бути корисним

Незважаючи на все вищесказане про відсутність необхідності змінювати стандартні налаштування для файлу підкачки, в деяких випадках переміщення файлу pagefile.sys на інший жорсткий диск може бути корисним. Якщо у вас на комп'ютері встановлено два окремих жорстких диска, один з яких системний і на ньому ж встановлені необхідні програми, а другий містить відносно рідко використовуються дані, переміщення файлу підкачки на другий диск може позитивно позначитися на продуктивності в ті моменти, коли віртуальна пам'ять задіяна . Перемістити pagefile.sys можна там же, в настройках віртуальної пам'яті Windows.

Потрібно врахувати, що ця дія розумно тільки в тому випадку, коли у Вас два окремих фізичних жорстких диска. Якщо ж ваш жорсткий диск розбитий на кілька розділів, переміщення файлу підкачки на інший розділ не тільки не допоможе, але в деяких випадках може і уповільнити роботу програм.

Таким чином, підсумовуючи все вищенаписане, файл підкачки - важлива складова частина Windows і краще б Вам його не чіпати, якщо Ви тільки точно не знаєте, навіщо ви це робите.

Дивіться відео: Как удалить файл и отключить гибернацию (March 2020).