Біос не бачить завантажувальний флешку, що робити?

Знаєте який найбільш поширений питання у користувачів, який вперше вирішили встановити Windows з флешки?

Постійно запитують, чому Биос не бачить завантажувальний флешку. На що я, звичайно, відповідаю, а завантажувальний вона? 😛

У цій невеликій замітці, хотілося б зупинитися на основних питаннях, по яким потрібно пройтися, якщо у вас подібна проблема ...

1. Чи правильно записана завантажувальна флешка?

Найпоширеніше - флешка записана неправильно.

Найчастіше користувачі просто копіюють файли з диска на флешку ... І, до речі, дехто каже що у них працює. Можливо, але так робити не варто, тим більше, що у більшості такий варіант працювати не буде ...

Найкраще скористатися спеціальною програмою для запису завантажувальної флешки. В одній зі статей ми вже детально проходили по найпопулярнішим утилітам.

Особисто мені, найбільше до душі використовувати програму Ultra ISO: їй можна хоч Windows 7, хоч Windows 8 записати на флешку або зовнішній жорсткий диск. До того ж, наприклад, рекомендована утиліта "Windows 7 USB / DVD Download Toll" дозволяє записати образ тільки на 8 Гб флешку (принаймні у мене так), а ось UltraISO легко запише образ і на 4 Гб!

Для запису флешки, зробіть 4 кроки:

1) Скачайте або створіть образ ISO з ОС яку ви хочете встановлювати. Потім відкрийте цей образ в UltraISO (можна натиснути на поєднання кнопок "Cntrl + O").

2) Далі вставляєте флешку в USB і вибираєте функцію запису образу жорсткого диска.

3) Повинно з'явитися вікно налаштувань. Тут потрібно відзначити кілька важливих кладок:

- в графі Disk Drive виберіть саме ту флешку, на яку хочете записати образ;

- виберіть в графі метод запису варіант USB HDD (без всяких плюсів, точок та ін.);

- Hide Boot Partition - виберіть вкладку немає.

Після цього натискайте на функцію запису.

4) Важливо! При записи всі дані на флешці будуть видалені! Про що, до речі, вас і попередить програма.

Після повідомлення про успішну записи завантажувального флешки, можна приступити до налаштування Биос.

2. Чи правильно налаштований Биос, чи є функція підтримки завантажувальної флешки?

Якщо флешка записана вірно (наприклад, як розписано трохи вище в попередньому кроці), найімовірніше ви просто неправильно налаштували Биос. Тим більше, що в деяких версіях Биос, є кілька варіантів завантаження: USB-CD-Rom, USB FDD, USB HDD тощо.

1) Для початку, перезавантажуємо комп'ютер (ноутбук) і заходимо в Біос: можна натиснути на кнопку F2 або DEL (дивіться уважно на екран вітання, там завжди можна помітити кнопку для входу в настройки).

2) Переходимо в розділ завантаження. У різних версіях біоса він може трохи по різному називатися, але незмінно там присутність слова "BOOT". Найбільше нас цікавить пріоритетність завантаження: тобто чергу.

Трохи нижче на скріншоті, зображений мій розділ завантаження на ноутбуці фірми Acer.

Тут важливо те, що на першому місці йде завантаження з жорсткого диска, а значить до другого рядка USB HDD чергу просто не дійде. Потрібно зробити так, щоб другий рядок USB HDD стала першою: справа в меню вказані кнопки, якими можна легко переміщати рядки і будувати чергу завантаження так, як вам потрібно.

Ноутбук ACER. Налаштування розділу завантаження - BOOT.

Після налаштувань, повинно вийти так, як на скріншоті нижче. До речі, якщо флешку вставити до включення комп'ютера, а після включення зайти в Біос - то ви побачите навпроти рядка USB HDD - назва флешки і легко зрозумієте який рядок потрібно підняти на перше місце!

Коли будете виходити з Биос, не забудьте зберегти всі вироблені настройки. Як правило, цей варіант називається "Save and Exit".

До речі, після перезавантаження, якщо флешка вставлена ​​в USB, запуститися установка ОС. Якщо такого не сталося - напевно, ваш образ ОС не була якісним, і навіть якщо ви запишіть його на диск - все одно не зможете запустити установку ...

Важливо! Якщо у вашій версії Биос немає в принципі варіанти вибору USB - то швидше за все він не підтримує завантаження з флешок. Тут два варіанти: перший - спробувати оновити Біос (часто цю операцію називають прошивкою); другий - встановлювати Windows з диска.

PS

Можливо флешка просто пошкоджена і тому її не бачить ПК. Перш ніж викидати неробочу флешку, рекомендую ознайомитися з інструкцією по відновленню флешок, можливо вона послужить вам ще вірою і правдою ...

Дивіться відео: Что делать, если БИОС не видит загрузочную флешку с Windows. (Листопад 2019).