Помилка 0x800F081F і 0x800F0950 при установці .NET Framework 3.5 в Windows 10 - як виправити

Іноді при установці .NET Framework 3.5 в Windows 10 з'являється помилка 0x800F081F або 0x800F0950 "Windows не вдалося знайти фали, необхідні для виконання запитаних змін" і "Не вдалося застосувати зміни", причому ситуація є досить поширеною і не завжди легко розібратися, в чому справа .

У цій інструкції докладно про декілька способів виправити помилку 0x800F081F при установці компонента .NET Framework 3.5 в Windows 10, від простіших до складніших. Сама установка описується в окремій статті Як встановити .NET Framework 3.5 і 4.5 в Windows 10.

Перш ніж приступати, зверніть увагу, що причиною помилки, особливо 0x800F0950, може виявитися непрацюючий, відключений Інтернет або заблокований доступ до серверів Майкрософт (наприклад, якщо ви відключали стеження Windows 10). Також причиною іноді виявляються сторонні антивіруси і фаєрволи (спробуйте тимчасово їх відключити і повторити установку).

Ручна установка .NET Framework 3.5 для виправлення помилки

Перше, що слід спробувати при помилках під час установки .NET Framework 3.5 в Windows 10 в "Настанови компонентів" - використовувати командний рядок для ручної установки.

Перший варіант передбачає використання внутрішнього сховища компонентів:

 1. Запустіть командний рядок від імені адміністратора. Для цього можна почати набирати "Командний рядок" в пошуку на панелі завдань, потім натиснути правою кнопкою миші по знайденому результату і вибрати пункт "Запустити від імені адміністратора".
 2. Введіть команду
  DISM / Online / Enable-Feature / FeatureName: NetFx3 / All / LimitAccess
  і натисніть Enter.
 3. Якщо все пройшло успішно, закрийте командний рядок і перезавантажте комп'ютер ... NET Framework5 буде встановлений.

Якщо цей спосіб також повідомив про помилку, спробуємо використовувати установку з дистрибутива системи.

Вам буде потрібно або завантажити і змонтувати образ ISO з Windows 10 (обов'язково в тій же розрядності, що у вас встановлена, для монтування натискаємо правою кнопкою миші по образу і вибираємо "Підключити". Див. Як завантажити оригінальний ISO Windows 10), або, при наявності, підключити флешку або диск з Windows 10 до комп'ютера. Після цього виконуємо наступні кроки:

 1. Запустіть командний рядок від імені адміністратора.
 2. Введіть команду
  DISM / Online / Enable-Feature / FeatureName: NetFx3 / All / LimitAccess / Source: D: sources sxs
  де D: - буква змонтованого образу, диска або флешки з Windows 10 (на моєму скріншоті буква J).
 3. Якщо команда була виконана успішно, перезавантажте комп'ютер.

З великою ймовірністю один з описаних вище методів допоможе у вирішенні проблеми і помилка 0x800F081F або 0x800F0950 буде виправлена.

Виправлення помилок 0x800F081F і 0x800F0950 в редакторі реєстру

Цей спосіб може виявитися корисним, коли установка .NET Framework 3.5 відбувається на корпоративному комп'ютері, де для оновлень використовується свій сервер.

 1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі, введіть regedit і натисніть Enter (Win - клавіша з емблемою Windows). Відкриється редактор реєстру.
 2. У редактор реєстру перейдіть до розділу
  HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Policies Microsoft Windows WindowsUpdate AU
  При відсутності такого розділу, створіть його.
 3. Змініть значення параметра з ім'ям UseWUServer на 0, закрийте редактор реєстру та перезавантажте комп'ютер.
 4. Спробуйте виконати установку через "Включення і відключення компонентів Windows".

Якщо запропонований метод допоміг, то після установки компонента варто змінити значення параметра на вихідне (якщо він мав значення 1).

додаткова інформація

Деякі додаткові відомості, які можуть виявитися корисними в контексті помилок при установці .NET Framework 3.5:

 • На сайті Майкрософт є утиліта для усунення проблем з установкою .Net Framework, доступна на сторінці //www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30135. Про її ефективність судити не беруся, зазвичай помилка виправлялася до її застосування.
 • Оскільки розглянута помилка має пряме відношення до можливості зв'язатися з центром оновлень Windows, якщо ви якимось чином відключали або блокували його, спробуйте знову включити. Також на офіційному сайті //support.microsoft.com/ru-ru/help/10164/fix-windows-update-errors є функцію автоматичного виправлення центру оновлень.

На сайті Майкрософт присутній оффлайн установник .NET Framework 3.5, але для попередніх версій ОС. У Windows 10 він просто завантажує компонент, а при відсутності з'єднання з Інтернетом повідомляє про помилку 0x800F0950. Сторінка завантаження: //www.microsoft.com/ru-RU/download/confirmation.aspx?id=25150

Дивіться відео: Как исправить ошибку 0x800f081f и установить Microsoft .NET Framework Windows 10 (March 2020).