Як дізнатися модель материнської плати комп'ютера

Іноді може знадобитися дізнатися модель материнської плати комп'ютера, наприклад, після перевстановлення Windows для подальшої установки драйверів з офіційного сайту виробника. Зробити це можна як вбудованими засобами системи, в тому числі за допомогою командного рядка, так і використовуючи сторонні програми (або глянувши на саму материнську плату).

У цій інструкції - прості способи подивитися модель материнської плати на комп'ютері з якими впорається навіть починаючий користувач. В даному контексті також може стати в нагоді: Як дізнатися сокет материнської плати.

Дізнаємося модель материнської плати засобами Windows

Системні засоби Windows 10, 8 і Windows 7 дозволяють відносно легко отримати необхідну інформацію про виробника і моделі материнської плати, тобто в більшості випадків, якщо система встановлена ​​на комп'ютері, вдаватися до будь-яких додатковими способам не доведеться.

Перегляд в msinfo32 (Відомості про систему)

Перший і, мабуть, найпростіший спосіб - використання вбудованої системної утиліти "Відомості про систему". Варіант підійде як для Windows 7 так і для Windows 10.

  1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі (де Win - клавіша з емблемою Windows), введіть msinfo32 і натисніть Enter.
  2. У вікні, в розділі "Відомості про систему" перегляньте пункти "Виробник" (це виробник материнської плати) та "Модель" (відповідно - то, що ми шукали).

Як бачите, нічого складного і необхідна інформація відразу отримана.

Як дізнатися модель материнської плати в командному рядку Windows

Другий спосіб подивитися модель материнської плати без використання сторонніх програм - командний рядок:

  1. Запустіть командний рядок (див. Як запустити командний рядок).
  2. Введіть таку команду та натисніть Enter
  3. wmic baseboard get product
  4. В результаті у вікні ви побачите модель вашої материнської плати.

Якщо потрібно дізнатися не тільки модель материнської плати за допомогою командного рядка, але і її виробника, використовуйте команду wmic baseboard get manufacturer тим же чином.

Перегляд моделі материнської плати за допомогою безкоштовних програм

Також можна використовувати сторонні програми, що дозволяють подивитися інформацію про виробника і моделі вашої материнської плати. Таких програм досить багато (див. Програми, щоб подивитися характеристики комп'ютера), а найпростішими на мій погляд будуть Speccy і AIDA64 (остання - платна, але і в безкоштовній версії дозволяє отримати потрібну інформацію).

Speccy

При використанні Speccy інформацію про материнську плату ви побачите вже в головному вікні програми в розділі "Загальна інформація", відповідні дані будуть розташовані в пункті "Системна плата".

Більш докладні дані про материнську плату можна подивитися у відповідному підрозділі "Системна плата".

Завантажити програму Speccy можна з офіційного сайту //www.piriform.com/speccy (при цьому на сторінці завантаження, внизу, можна перейти на Builds Page, де доступна portable версія програми, яка не потребує установки на комп'ютер).

AIDA64

Популярна програма для перегляду характеристик комп'ютера і системи AIDA64 не є безкоштовною, але навіть обмежена пробна версія дозволяє подивитися виробника і модель материнської плати комп'ютера.

Всю необхідну інформацію ви можете побачити відразу після запуску програми в розділі "Системна плата".

Завантажити пробну версію AIDA64 ви можете на офіційній сторінці завантажень //www.aida64.com/downloads

Візуальний огляд материнської плати і пошук її моделі

І, нарешті, ще один спосіб на випадок, якщо ваш комп'ютер не включається, що не дозволяє дізнатися модель материнської плати жодним з описаних вище способів. Ви можете просто поглянути на материнську плату, відкривши системний блок комп'ютера, і звернути увагу на найбільші маркування, наприклад, модель на моїй материнській платі вказана як на фото нижче.

Якщо якихось зрозумілих, легко ідентифікованих як модель, маркувань на материнській платі немає, спробуйте пошукати в Google ті маркування, що вдалося виявити: з великою ймовірністю, вам вдасться знайти, що це за материнська плата.