Налаштування роутера TP-Link (300M Wireless N Router TL-WR841N / TL-WR841ND)

Добрий день.

У сьогоднішній черговій статті, присвяченій налаштуванню домашнього Wi-Fi роутера, хотілося б зупинитися на TP-Link (300M Wireless N Router TL-WR841N / TL-WR841ND).

Досить багато питань ставлять по роутера TP-Link, хоча в цілому, настройка мало чим відрізняється від багатьох інших маршрутизаторів подібного типу. І так, давайте розглянемо по кроках, що потрібно зробити, щоб у вас працював і інтернет і локальна мережа Wi-Fi.

зміст

  • 1. Підключення роутера: особливості
  • 2. Налаштування роутера
    • 2.1. Налаштовуємо інтернет (тип PPPoE)
    • 2.2. Налаштовуємо бездротову мережу Wi-Fi
    • 2.3. Включення пароля на Wi-Fi мережу

1. Підключення роутера: особливості

На задній стінці роутера є кілька виходів, нас найбільше цікавлять LAN1-LAN4 (вони жовті на зображенні нижче) і INTRNET / WAN (синій).

Так ось, за допомогою кабелю (див. Картинку нижче, білий) з'єднуємо один з LAN виходів роутера з мережевою картою комп'ютера. Кабель інтернет-провайдера, який з під'їзду заходить в вашу квартиру, з'єднайте з виходом WAN.

Власне все. Так, до речі, після включення пристрою, ви повинні помітити моргання світлодіодів + на комп'ютері повинна з'явитися локальна мережа, поки без доступу до інтернету (ми ж його ще не налаштували).

тепер потрібно зайти в налаштування роутера. Для цього в будь-якому браузері наберіть в адресному рядку: 192.168.1.1.

Потім введіть пароль і логін: admin. Взагалі, щоб не повторюватися, ось докладна стаття про те, як увійти в налаштування роутера, там, до речі, і всі типові питання розібрані.

2. Налаштування роутера

У нашому прикладі використовуємо тип підключення PPPoE. Який тип вибирати вам, залежить від вашого провайдера, вся інформація по логінів і паролів, типам підключення, IP, DNS і ін. Повинна бути в договорі. Цю інформацію ми зараз і в несемо в настройки.

2.1. Налаштовуємо інтернет (тип PPPoE)

У колонці зліва вибираємо розділ Network, вкладка WAN. Тут ключовими є три моменти:

1) WAN Connection Type - вказуєте тип з'єднання. Від нього буде залежати, які дані вам потрібно буде ввести для підключення до мережі. У нашому випадку PPPoE / Russia PPPoE.

2) Username, Password - вводите логін і пароль для доступу в інтернет за PPPoE.

3) Поставте режим Connect Automatically - це дозволить автоматично вашого роутеру з'єднуватися з мережею інтернет. Є режими і ручного з'єднання (незручно).

Власне все, інтернет налаштований, тиснете кнопку Save.

2.2. Налаштовуємо бездротову мережу Wi-Fi

Щоб встановити бездротову Wi-Fi мережі зайдіть в розділ налаштувань Wireless, потім відкрийте вкладку Wireless Settings.

Тут так само потрібно звернути на три ключові параметри:

1) SSID - назва вашої бездротової мережі. Ви можете ввести будь-яку назву, то, яке вам потім зручно буде шукати. За замовчуванням "tp-link", можна залишити і так.

2) Region - вибирайте Russia (ну або свій, якщо хтось читає блог не з Росії). Подібна настройка зустрічається не у всіх роутерах, до речі кажучи.

3) Поставте галочки в самому низу вікна, навпаки Enable Wireless Router Radio, Enable SSID Broadcast (тим самим ви включаєте роботу Wi-Fi мережі).

Зберігаєте настройки, мережа Wi-Fi повинна почати працювати. До речі, рекомендую її захистити паролем. Про це трохи нижче.

2.3. Включення пароля на Wi-Fi мережу

Для захисту мережі Wi-Fi паролем, зайдіть в розділ Wireless, вкладка Wireless Security.

У самому низу сторінки є можливість вибору режиму WPA-PSK / WPA2-PSK - виберіть його. А потім введіть пароль (PSK Password), який буде використовуватися при кожному підключенні до вашої бездротової мережі.

Потім збережіть налаштування і перезавантажте роутер (можна просто вимкнути живлення на 10-20 сек.).

Важливо! Деякі інтернет-провайдери реєструють MAC адреси вашої мережевої карти. Тим самим, якщо у вас зміниться MAC адреса - інтернет вам може стати недоступним. При зміні мережевої карти або при установці роутера - у вас змінюється цю адресу. Є два шляхи:

перший - це клонуєте MAC адреса (тут повторюватися не буду, в статті все детально розписано; в роутерах TP-Link є спеціальний розділ для клонування: Network-> Mac Clone);

другий - зареєструвати ваш новий MAC адресу у провайдера (швидше за все буде досить телефонного дзвінка в тех. Підтримку).

На цьому все. Успіхів!

Дивіться відео: Настройка wi-fi роутера TP-LINK TL-WR841N (March 2020).