Захист програмного забезпечення sppsvc.exe вантажить процесор - як виправити

Користувачі Windows 10, 8.1 і Windows 7 можуть помічати, що іноді, особливо відразу після включення комп'ютера або ноутбука процес sppsvc.exe вантажить процесор. Зазвичай, це навантаження припадають через хвилину-другу після включення і сам процес зникає з диспетчера задач. Але не завжди.

У цій інструкції докладно про те, чому може виникати навантаження на процесор, викликана sppsvc.exe, що можна зробити, щоб вирішити проблему, про те, як перевірити, чи не вірус чи це (швидше за все - ні) і, якщо виникла така необхідність - відключити службу "Захист програмного забезпечення".

Що таке захист програмного забезпечення і чому sppsvc.exe при завантаженні комп'ютера вантажить процесор

Служба "Захист програмного забезпечення" стежить за станом ПО від Microsoft - як самої Windows, так і прикладних програм, з метою захисту його від злому або підміни.

Стандартно, sppsvc.exe запускається через короткий проміжок часу після входу в систему, виконує перевірку і відключається. Якщо і у вас навантаження короткочасне - не варто чогось робити, це нормальна поведінка даної служби.

Якщо ж sppsvc.exe продовжує "висіти" в диспетчері завдань і від'їдатися значна кількість ресурсів процесора, можливо, є якісь проблеми, що заважають роботі захисту програмного забезпечення, найчастіше - неліцензійна система, програми Майкрософт або будь-які встановлені патчі.

Прості способи вирішити проблему, не зачіпаючи роботу служби

 1. Перше, що рекомендую зробити - виконати оновлення системи, особливо якщо у вас Windows 10 і вже стара версія системи (наприклад, на момент написання статті, актуальними версіями можна вважати 1809 і 1803, а на більш старих може "мимовільно" виникати описувана проблема) .
 2. Якщо проблема з високим навантаженням від sppsvc.exe виникла "тільки що", можна спробувати використовувати точки відновлення системи. Також, якщо останнім часом проводилася установка якихось програм, може мати сенс тимчасово видалити їх і перевірити, чи вирішено проблему.
 3. Виконайте перевірку цілісності системних файлів Windows, запустивши командний рядок від імені адміністратора і використовуючи команду sfc / scannow

Якщо описувані прості методи не допомогли, переходимо до наступних варіантів.

відключення sppsvc.exe

При необхідності, можна відключити запуск служби "Захист програмного забезпечення" sppsvc.exe. Безпечний метод (але не завжди спрацьовує), який легко "відкотити" при необхідності, складається з наступних кроків:

 1. Запустіть планувальник завдань Windows 10, 8.1 або Windows Для цього можна використовувати пошук в меню Пуск (панелі задач) або натиснути клавіші Win + R і ввести taskschd.msc
 2. У планувальнику завдань перейдіть до розділу Бібліотека планувальника завдань - Microsoft - Windows - SoftwareProtectionPlatform.
 3. У правій частині планувальника ви побачите кілька завдань SvcRestartTask, Натисніть правою кнопкою миші за кожним завданням і виберіть пункт "Відключити".
 4. Закрийте планувальник завдань і перезавантажте комп'ютер.

Надалі, якщо буде потрібно знову включити запуск Захисту програмного забезпечення, просто включите відключені завдання тим же способом.

Є і більш радикальний метод, що дозволяє відключити службу "Захист програмного забезпечення". Зробити це через системну утиліту "Служби" не вийде, але можна використовувати редактор реєстру:

 1. Запустіть редактор реєстру (Win + R, ввести regedit і натиснути Enter).
 2. Перейдіть до розділу
  HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Services sppsvc
 3. У правій частині редактора реєстру знайдіть параметр Start, натисніть по ньому двічі мишею і змініть значення на 4.
 4. Закрийте редактор реєстру та перезавантажте комп'ютер.
 5. Служба Захист програмного забезпечення буде відключена.

Якщо буде потрібно знову включити службу, змініть той же параметр на 2. Деякі відгуки повідомляють, що при використанні даного методу може перестати працювати деякий софт Майкрософт: в моєму тесті цього не сталося, але майте на увазі.

додаткова інформація

Якщо у вас виникло припущення, що ваш екземпляр sppsvc.exe - вірус, це можна легко перевірити: в диспетчері завдань натисніть правою кнопкою миші по процесу, виберіть "Відкрити розташування файлу". Після чого в браузері зайдіть на virustotal.com і перетягніть цей файл у вікно браузера для його перевірки на віруси.

Також, на всякий випадок, рекомендую перевірити і систему на віруси цілком, можливо, тут буде корисним: Кращі безкоштовні антивіруси.

Дивіться відео: КАК ОТКЛЮЧИТЬ? (Грудень 2019).