SVCHOST.EXE вантажить процесор? Вірус? Як виправити?

Напевно, багато хто з користувачів чули про такий процес, як SVCHOST.EXE. Тим більше в один час була ціла епопея вірусів зі схожими іменами. У цій статті спробуємо розібратися, які процеси є системними і не становлять небезпеки, а від яких потрібно позбутися. Так само розглянемо, що можна зробити, якщо цей процес вантажить систему або виявився вірусом.

зміст

  • 1. Що це за процес?
  • 2. Чому svchost може вантажити процесор?
  • 3. Віруси, що маскуються під svchost.exe?

1. Що це за процес?

Svchost.exe - це важливий системний процес Windows, який використовується різними службами. Не дивно, що якщо відкрити диспетчер задач (одночасно на Ctrl + Alt + Del) - то ви можете побачити не один, а відразу кілька відкритих процесів з таким ім'ям. До речі, через це ефекту, багато вірус-письменники і маскують свої творіння під цей системний процес, тому що відрізнити фальшивку від реального системного процесу - не так просто (про це - див. пункт 3 цієї статті).

Кілька запущених процесів svchost.

2. Чому svchost може вантажити процесор?

Насправді причин може бути багато. Найчастіше це трапляється через те, що включено автоматичне оновлення ОС Windows або svchost - виявляється вірусом, або заражений ім.

Для початку відключимо службу автоматичного оновлення. Для цього відкрийте панель управління, відкрийте розділ система і безпеку.

У цьому розділі виберіть пункт адміністрування.

Перед вами відкриється вікно провідника з посиланнями. Вам потрібно перейти за посиланням служби.

У службах знаходимо "центр поновлення Windows" - відкриваємо його і відключаємо цю службу. Так само слід поміняти тип запуску, з автоматичного на ручний. Після цього всі зберігаємо і перезавантажуємо ПК.

Важливо!Якщо після перезавантаження ПК, svchos.exe все ще вантажить процесор, спробуйте дізнатися служби, які використовуються цим процесом і відключити їх (подібно відключення центру оновлення, див. Вище). Для цього клацніть правою кнопкою мишки по процесу в диспетчері завдань і виберіть пункт перейти до служб. Далі ви побачите служби, які використовують даний процес. Ці служби можна частково відключити без шкоди для працездатності ОС Windows. Відключати потрібно по 1 службі і дивитися за працездатністю Windows.


Ще одним способом позбутися від гальм через цього процесу - це спробувати відновити систему. Досить скористатися навіть стандартними засобами самої ОС, особливо якщо вантажити процесор svchost став зовсім недавно, після яких-небудь змін або установки софта на ПК.

3. Віруси, що маскуються під svchost.exe?

Знизити продуктивність комп'ютера цілком можуть і віруси, що ховаються під маскою системного процесу svchost.exe.

По-перше, зверніть увагу на ім'я процесу. Можливо в ньому змінена 1-2 літери: немає однієї літери, замість букви цифра, і т.п. Якщо це так, то з великою часткою ймовірності, що це вірус. Кращі антивіруси 2013 року було представлено в цій статті.

По-друге, зверніть увагу в диспетчері завдань на вкладку користувача, який запустив процес. Svchost зазвичай запущений завжди від: system, local service або network service. Якщо там щось інше - привід задуматися і перевірити все ретельно антивірусною програмою.

По-третє, віруси часто вбудовуються в сам системний процес, модифікуючи його. При цьому можуть спостерігатися часті збої і перезавантаження ПК.

У всіх випадках на підозри вірусів, рекомендується завантажитися в безпечному режимі (при завантаження ПК натисніть на F8 - і виберіть потрібний варіант) і перевірити комп'ютер "незалежним" антивірусом. Наприклад, за допомогою CureIT.

Далі оновіть саму ОС Windows, встановити всі найважливіші критичні оновлення. Не зайвим буде оновити антивірусні бази (якщо вони давно не оновлювалися), а потім перевірити повністю комп'ютер на підозрілі файли.

У найважчих випадках, щоб не витрачати час на пошук проблем (а часу може піти багато), легше по-новому перевстановити систему Windows. Особливо це стосується ігрових комп'ютерів, на яких немає якихось баз даних, специфічних програм тощо.

Дивіться відео: Как отключить svchost навсегда (March 2020).