Як видалити тимчасові файли Windows 10

При роботі програм, ігор, а також при процедурах оновлення системи, установки драйверів і подібні речі Windows 10 створюються тимчасові файли, при цьому вони не завжди і не всі видаляються автоматично. У цій інструкції для початківців крок за кроком про те, як видалити тимчасові файли в Windows 10 вбудованими засобами системи. Також в кінці статті інформація про те, де в системі зберігаються тимчасові файли і відео з демонстрацією всього описаного в статті. Оновлення 2017: У Windows 10 Creators Update з'явилася автоматична очистка диска від тимчасових файлів.

Зазначу, що описувані нижче способи дозволяють видалити лише ті тимчасові файли, які система змогла визначити як такі, проте в деяких випадках на комп'ютері можуть бути і інші непотрібні дані, що підлягають очистці (див. Як дізнатися чим зайняте місце на диску). Перевага описаних варіантів в тому, що вони повністю безпечні для ОС, але якщо потрібні більш дієві методи, можете ознайомитися зі статтею Як очистити диск від непотрібних файлів.

Видалення тимчасових файлів за допомогою опції "Сховище" в Windows 10

У Windows 10 з'явився новий інструмент для аналізу вмісту дисків комп'ютера або ноутбука, а також їх очищення від непотрібних файлів. Знайти його можна, зайшовши в "Параметри" (через меню Пуск або натиснувши клавіші Win + I) - "Система" - "Сховище".

У цьому розділі будуть відображатися підключені до комп'ютера жорсткі диски або, вірніше, розділи на них. При виборі будь-якого з дисків, ви зможете вивчити, чим зайняте місце на ньому. Для прикладу виберемо системний диск C (так як саме на ньому в більшості випадків і розташовуються тимчасові файли).

Якщо перегорнути список з елементами, що зберігаються на диску, до кінця, ви побачите пункт "Тимчасові файли" із зазначенням займаного місця на диску. Натисніть по цьому пункту.

У наступному вікні ви можете окремо видалити тимчасові файли, вивчити і очистити вміст папки "Завантаження", дізнатися, скільки місця займає кошик і очистити її.

У моєму випадку, на майже ідеально чистою Windows 10 знайшлося 600 з гаком мегабайт тимчасових файлів. Натискаємо "Очистити" і підтверджуємо видалення тимчасових файлів. Почнеться процес видалення (хто не демонструється, а просто написано "Ми видаляємо тимчасові файли") і через короткий час вони зникнуть з жорсткого диска комп'ютера (при цьому тримати вікно очищення відкритим необов'язково).

Використання утиліти очищення диска для видалення тимчасових файлів

У Windows 10 також є вбудована програма "Очищення диска" (яка присутня і в попередніх версіях ОС). Вона може видалити і ті тимчасові файли, які доступні при очищенні за допомогою попереднього способу і деякі додаткові.

Для її запуску можна використовувати пошук або натиснути клавіші Win + R на клавіатурі і ввести cleanmgr в вікно "Виконати".

Після запуску програми, виберіть диск, який потрібно очистити, а потім елементи, які потрібно видалити. Серед тимчасових файлів тут представлені "Тимчасові файли Інтернету" і просто "Тимчасові файли" (ті ж, що віддалялися попереднім способом). До речі, ви також безпечно можете видалити і компонент RetailDemo Offline Content (це матеріали, для демонстрації Windows 10 в магазинах).

Для початку процесу видалення натисніть "Ок" і дочекайтеся завершення процесу очищення диска від тимчасових файлів.

Видалення тимчасових файлів Windows 10 - відео

Ну і відео інструкція, в якому всі кроки, пов'язані з видаленням тимчасових файлів із системи показані і розказані.

Де в Windows 10 зберігаються тимчасові файли

Якщо ви хочете видалити тимчасові файли вручну, то знайти їх можна в наступних типових розташуваннях (але можуть бути і додаткові, що використовуються деякими програмами):

  • C: Windows Temp
  • C: Users Імя_пользователя AppData Local Temp (Папка AppData за замовчуванням прихована. Як показати приховані папки Windows 10.)

З урахуванням того, що дана інструкція призначена для початківців, думаю, досить. Видаливши вміст зазначених папок ви, майже гарантовано, нічого не зашкодить в Windows 10. Можливо, вам також знадобиться стаття: Кращі програми для очищення комп'ютера. Якщо ж залишилися якісь питання або нерозуміння, питайте в коментарях, постараюся відповісти.

Дивіться відео: Очистка диска Windows в расширенном режиме (Лютого 2020).