Як дізнатися сокет материнської плати і процесора

Сокет на материнській платі комп'ютера - це, умовно, конфігурація роз'єму для установки процесора (і контактів на самому процесорі), при цьому, в залежності від моделі, процесор може бути встановлений тільки в певний сокет, наприклад, якщо CPU призначений для сокета LGA 1151, його не слід намагатися встановити в наявну у вас материнську плату з LGA 1150 або LGA 1155. Найбільш поширені на сьогодні варіанти, крім уже перерахованих - LGA 2011-v3, SocketAM3 +, SocketAM4, SocketFM2 +.

У деяких випадках може знадобитися дізнатися, який сокет на материнській платі або сокет процесора - саме про це і піде мова в інструкції далі. Примітка: якщо чесно, я з трудом уявляю собі, що це за випадки, але часто помічаю питання на одному популярному сервісі питань та відповідей, а тому і вирішив підготувати поточну статтю. Див. Також: Як дізнатися версію БІОС материнської плати, Як дізнатися модель материнської плати, Як дізнатися скільки ядер у процесора.

Як дізнатися сокет материнської плати і процесора на працюючому комп'ютері

Перший можливий варіант - ви збираєтеся виконати апгрейд комп'ютера і підбираєте новий процесор, для чого необхідно знати сокет материнської плати, щоб підібрати CPU з відповідним сокетом.

Зазвичай, зробити це досить просто за умови що працює ОС Windows на комп'ютері, причому можливо використовувати як вбудовані засоби системи, так і сторонні програми.

Щоб скористатися засобами Windows для того, щоб визначити тип роз'єму (сокет), виконайте наступне:

  1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі комп'ютера і введіть msinfo32 (Після цього натисніть Enter).
  2. Відкриється вікно з інформацією про обладнання. Зверніть увагу на пункти "Модель" (тут зазвичай вказана модель материнської плати, але іноді значення немає), і (або) "Процесор".
  3. Відкрийте Google і введіть в пошуковий рядок або модель процесора (в моєму прикладі i7-4770), або модель материнської плати.
  4. Перші ж результати пошуку приведуть вас на офіційні сторінки інформації про процесор або материнської плати. Для процесора на сайті Intel в розділі "Технічні вимоги корпусу" ви побачите підтримувані роз'єми (для процесорів AMD офіційний сайт не завжди виявляється першим у результатах, але серед наявних даних, наприклад, на сайті cpu-world.com, ви відразу побачите сокет процесора).
  5. Для материнської плати сокет буде вказаний як одного з основних параметрів на сайті виробника.

Якщо використовувати сторонні програми, то визначити дізнатися сокет можна і без додаткового пошуку в Інтернеті. Наприклад, проста програма безкоштовна програма Speccy показує цю інформацію.

Примітка: в Speccy не завжди відображається інформація про сокеті материнської плати, але якщо вибрати пункт "Центральний процесор", то там дані про роз'ємі будуть присутні. Детальніше: Безкоштовні програми, щоб дізнатися характеристики комп'ютера.

Як визначити сокет на які не підключені материнської плати або процесорі

Другий можливий варіант завдання - необхідність дізнатися тип роз'єму або сокет на комп'ютері, який не працює або на нікуди не підключених процесорі або материнської плати.

Зробити це зазвичай також дуже просто:

  • Якщо це материнська плата, то майже завжди інформація про сокеті вказана на ній самій або на роз'ємі для процесора (див. Фото нижче).
  • Якщо це процесор, то за моделлю процесора (яка майже завжди є на маркуванні) за допомогою пошуку в Інтернеті, як в попередньому способі, легко визначити підтримуваний сокет.

На цьому все, думаю, вийде розібратися. Якщо ж ваш випадок виходить за рамки стандартних - задавайте питання в коментарях з докладним описом ситуації, постараюся допомогти.

Дивіться відео: Как узнать сокет материнской платы? и основные ее характеристики (Лютого 2020).