Окей Гугл на комп'ютері

Чи знаєте ви, що широко рекламованого зараз голосового помічника Ok Google ви можете включити на комп'ютері або ноутбуці, а не тільки телефоні під управлінням Android? Якщо немає - то нижче опис того, як можна встановити окей гугл на комп'ютер буквально за хвилину.

До речі, якщо ви шукайте, де скачати окей гугл, то відповідь дуже проста - якщо у вас встановлений Google Chrome, то нічого скачувати не потрібно, а якщо ні - то просто завантажте цей браузер з офіційного сайту chrome.google.com.

Оновлення (жовтень 2015): Google прибрав "Окей Гугл" з браузера Chrome, за офіційною інформацією, причина тому - мале використання функції. Так що в останніх версіях браузера виконати описане нижче не вийде. Чи спрацює в старіших, якщо їх десь взяти, не знаю, не перевірено.

Включення Ok Google

Для того, щоб включити функцію окей гугл в Google Chrome - зайдіть в настройки браузера, натисніть "Показати додаткові налаштування", а після цього відзначте пункт "Включити голосовий пошук по команді" Окей, Google ". Якщо такого пункту раптом немає, упевніться, що у вас встановлена ​​остання версія браузера, якщо немає - зайдіть в настройки, виберіть пункт "Про браузері Google Chrome" і він самостійно перевірить і завантажить останню версію.

Готово, тепер ця функція буде працювати, за умови, що працює ваш мікрофон, він встановлений в якості записуючого пристрою за умовчанням в Windows і у вас є підключення до Інтернету.

При цьому, сказати: "Окей гугл" можна тільки на головній сторінці пошуку або в результатах пошуку Google - браузер, що працює у фоновому режимі і інші сторінки не сприймають команд.

приклади команд

Google розуміє безліч команд російською мовою, відмінно (в порівнянні з тим, що було ще рік тому) розпізнає російську мову, але не дивлячись на велику кількість команд, їх набір все-таки обмежений. Буває, що якщо ту ж команду ставиш на англійській мові - отримуєш точну відповідь, а на російській - тільки результати пошуку. (До речі, одна з вразили мене останнім часом речей: даний голосовий помічник "на слух" сприймає те, якою мовою я говорю, без додаткових налаштувань. Випробувані російська, англійська та німецька, при цьому останній у мене майже ніякої).

Деякі приклади голосових команд окей гугл для комп'ютера (на телефоні додаються функції запуску додатків голосом, відправки смс повідомлень, настройка нагадувань календаря і тому подібні):

  • Скільки часу (за замовчуванням відповідає даний час за місцем розташування, можна в запиті додати інше місто).
  • Яка погода в…
  • Як доїхати від мене до або від такого-то пункту до такого-то.
  • Покажи картинки + опис, покажи відео + опис.
  • Хто такий і що таке плюс ім'я, слово тощо.
  • Скільки рублів в 1000 доларів.
  • Перейти на сайт і назва сайту.

Самі команди не обов'язково промовляти так, як написано. Також я не можу дати і повного списку - сам експериментую з телефоном, коли нема чого робити і спостерігаю, що відповіді виходять на все більшу кількість різних запитів (тобто вони додаються згодом). Якщо відповідь є - вам не тільки покажуть результат, а й скажуть його голосом. А якщо відповіді немає, то ви побачите результати пошуку по сказаним вами словами. Загалом, рекомендую встановити окей гугл і спробувати, принаймні це може бути цікаво.

А ось якийсь користі я від таких можливостей поки не відчув, єдиний чужий приклад, який видався цікавим - під час готування питати щось на зразок "скільки мілілітрів в одній склянці", щоб не торкатися до пристрою не завжди чистими руками. Ну і прокладка маршрутів в автомобілі.

Плюс, якщо брати мій особистий приклад, але не пов'язаний безпосередньо саме з "Ok Google" - я давно використовую голосовий пошук в телефонній книзі на Android (який може працювати і оффлайн) щоб за секунду набрати будь-який із сотень номерів там.