Як дізнатися хто підключений до Wi-Fi

У цій інструкції покажу, як швидко дізнатися, хто підключений до вашої Wi-Fi мережі, якщо є підозри, що Інтернетом користуєтеся не тільки ви. Приклади будуть приведені для найбільш поширених роутерів - D-Link (DIR-300, DIR-320, DIR-615 і ін.), ASUS (RT-G32, RT-N10, RT-N12 і ін.), TP-Link.

Заздалегідь зазначу, що ви зможете встановити сам факт підключення сторонніх осіб до бездротової мережі, однак встановити, хто саме з сусідів сидить у вашому Інтернеті, найімовірніше, не вийде, оскільки з доступної інформації буде тільки внутрішній IP адреса, MAC-адресу і, іноді , ім'я комп'ютера в мережі. Однак, навіть такої інформації буде достатньо для того, щоб вжити відповідних заходів.

Що потрібно, щоб подивитися список тих, хто підключений

Почну з того, що для того, щоб подивитися, хто підключений до бездротової мережі, вам необхідно буде зайти в веб-інтерфейс налаштувань роутера. Це робиться дуже просто з будь-якого пристрою (не обов'язково комп'ютера або ноутбука), що підключений до Wi-Fi. Вам буде потрібно ввести IP-адресу роутера в адресний рядок браузера, а потім - логін і пароль для входу.

Майже для всіх роутерів стандартні адреси - це 192.168.0.1 і 192.168.1.1, а логін і пароль - admin. Також ця інформація зазвичай розміну на наклейці, що знаходиться внизу або ззаду бездротового маршрутизатора. Може також трапитися, що ви або хтось інший змінили пароль під час першого налаштування, в цьому випадку його доведеться згадати (або скидати роутер до заводських налаштувань). Детальніше про все це, якщо буде потрібно, можете прочитати в керівництві Як зайти в налаштування роутера.

Дізнаємося, хто підключений до Wi-Fi на роутері D-Link

Після входу в веб-інтерфейс налаштувань D-Link, внизу сторінки натисніть пункт "Розширені налаштування". Потім, в пункті "Статус", натисніть на подвійну стрілку вправо, поки не побачите посилання "Клієнти". Натисніть по ній.

Ви побачите список пристроїв, підключених в даний момент до бездротової мережі. Можливо, ви і не зможете визначити, які пристрої ваші, а які - ні, проте ви можете просто подивитися, чи відповідає число Wi-Fi клієнтів числу всіх ваших пристроїв, що працюють в мережі (включаючи телевізори, телефони, ігрові приставки та інші). Якщо є якесь незрозуміле невідповідність, то, можливо, має сенс змінити пароль на Wi-Fi (або встановити його, якщо ще цього не зробили) - інструкції з цього приводу є у мене на сайті в розділі Налаштування роутера.

Як подивитися список Wi-Fi клієнтів на Asus

Щоб дізнатися, хто підключений до Wi-Fi на бездротових маршрутизаторах Asus, натисніть пункт меню "Карта мережі", а потім клацніть по "Клієнти" (навіть якщо веб-інтерфейс у вас зовні відрізняється від того, що ви бачите зараз на скріншоті, все дії ті ж самі).

У списку клієнтів ви побачите не тільки число пристроїв і їх IP-адреса, а й мережеві імена для деяких з них, які дозволять більш точно визначити, що це за пристрій.

Примітка: на Asus відображаються не тільки ті клієнти, які підключені в даний момент, але взагалі все, що підключалися до останньої перезавантаження (втрати харчування, скидання) маршрутизатора. Тобто, якщо до вас приходив один і заходив в Інтернет з телефону, то він теж буде в списку. Якщо натиснути кнопку "Оновити", ви отримаєте список тих, хто підключений до мережі в даний момент часу.

Список підключених бездротових пристроїв на TP-Link

Для того, щоб ознайомитися зі списком клієнтів бездротової мережі на роутері TP-Link, зайдіть в пункт меню "Бездротовий режим" і виберіть "Статистика бездротового режиму" - ви побачите, які пристрої і в якій кількості підключені до вашої Wi-Fi мережі.

Що робити, якщо хтось підключається до мого Wi-Fi?

У разі, якщо ви виявили або запідозрили, що хтось ще без вашого відома підключається до вашого Інтернету по Wi-Fi, то єдино вірний спосіб вирішити проблему - змінити пароль, при цьому встановити досить складну комбінацію символів. Детальніше про те, як це зробити: Як змінити пароль на Wi-Fi.

Дивіться відео: Как узнать, кто подключен к вашему Wi Fi? Смотрим в настройках роутера! (Лютого 2020).